Könnyed siker Bahrein ellen

2013. 12. 30.

dániai férfi Európa-bajnokságra való felkészülés során először lépett pályára mérkőzésen a magyar férfiválogatott. A nemzeti együttes Szigetszentmiklóson Bahrein ellen szünetben tíz góllal vezetett, végül 15 gólos győzelmet aratott.

Két újoncot avatott a magyar válogatott Bahrein ellen, hiszen Bánhidi Bence és Székely Márton először léphetett pályára a sérült Nagy Lászlót, valamint az érzékeny bokáját pihentető Iváncsik Gergőt nélkülöző felnőtt nemzeti csapatban.

Magyar gólokkal és meddő bahreini támadójátékkal kezdődött a mérkőzés a telt házas szigetszentmiklósi csarnokban, 5-0-s magyar vezetést követően a vendégcsapat időt kért, végül a 15. percben szerezte meg első találatát, 8-0 után. A magyar csapat a 19. percben már tíz góllal vezetett, a csekély ellenállást tanúsító bahreiniek ellen, miközben Ancsin Gábor kedvére lőhette a gólokat (egy alkalommal légpasszból, azaz kínai figurából is betalált), így Saleh Bu Shkeyou a 21. percben második idejét is kikérte. 14-1-et követően Bahrein kétszer is betalált, a kiállított Ancsin helyére pedig Gulyás Péter állt be jobbátlövőnek.

Szünet után szinte teljesen kicserélődött a magyar csapat, Mikler, Harsányi, Ancsin, Császár, Zubai, Nagy Kornél, Vadkerti, Schuch és Ilyés helyett Tatai, Gulyás, Mocsai, Lékai, az újonc Bánhidi, Szöllősi, Zdolik és Varsandán kapott szerepet. A koncentráció ugyan csökkent, ám végül magabiztosan, 15 góllal győzött a magyar válogatott.

A két csapat hétfőn 11 órától ismét megmérkőzik egymással Szigetszentmiklóson.

Férfi felkészülési mérkőzés:

MAGYARORSZÁG-BAHREIN 30-15 (16-6), Szigetszentmiklós, játékvezetők: Boniert, Oláh (magyarok).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Székely (kapusok), Ancsin 4, Bánhidi 1, Császár 5 (2), Gulyás 1, Harsányi 1, Ilyés 1, Lékai 4, Mocsai T. 2 (1), Nagy K. 1, Schuch, Szalafai, Szöllősi 2, Vadkerti 2, Varsandán 1, Zdolik 3, Zubai 2
BAHREIN: Altaweel, Jalil (kapusok), Abdul Qader, Ali, Alsalatna 2, Alsamaheji 1, Baham, Eid 2, Habib 1, A. Hussain 1, Madan 5, Maqabi, A. Merza, Qader 3 (1), Shihabab, Yousef
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.