Kontinentális kupa: vereséggel búcsúzott a DAB

2013. 11. 25.

A Dab.Docler 3-1-re kikapott a fehérorosz Grodno csapatától a Kontinentális Kupa dániai tornájának harmadik, utolsó fordulójában.

A sorozat harmadik körének harmadik mérkőzésén kétgólos vereséget szenvedett a fehérorosz Neman Grodnótól. A dunaújvárosiak három ponttal zártak a tornán, ez a harmadik helyhez volt elég.
Galanisz Nikandrosz révén a 7. percben gólelőnyhöz jutott a DAB, amellyel a harmadik harmad elejéig meg is élt. Akkor egyenlítettek a fehéroroszok, majd két perccel később fórból a vezetést is átvették. A hatodik emberhátrányt már nem tudta kapott gól nélkül kibekkelni az újvárosi együttes, amely a hajrában kockáztatott, levitte kapusát, ezt pedig üres kapus góllal használta ki az ellenfél, amely megérdemelt győzelmet aratott, hiszen nagyságrendileg kétszer annyit lőtt kapura, mint a nyolc kisbüntetést összeszedő vesztes gárda.
A dunaújvárosiak vereségével biztossá vált, hogy nem juthatnak a sorozat négyes döntőjébe.

JÉGKORONG, KONTINENTÁLIS KUPA, 3. KÖR
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ
NYEMAN GRODNO (fehérorosz)–DAB.DOCLER 3–1 (0–1, 0–0, 3–0), Vojens, 300 néző. V: Ansons (lett), Smetana (német), Hansen, Jörgensen (mindkettő dán)
GRODNO: SELEPNJEV – Liszovec, KORSUNOV (2), Makrov (1), A. Uszenko, Krisztek (1) – Maszlennyikov, I. Uszenko, Liszicskin, Andruscsenko, Bojarcsuk – Bogoleisa, Koloszov, Pavlovics 1, Protaszenja, MIADZEL 2 – Badun, Pancirau, Sztyepanov, S. Maliavka, A. Maliavka.
DAB: SEVELA – Lindgren, Hüffner, Peterdi, Hurtaj, Ladányi – Huba, Erdélyi T., Papp V., Hegyi Á. Z., Somogyi – Jabornik, Nagy R., Azari (1), GALANISZ 1, Kiss Á. (1) – Szabados, Pavuk, Gröschl, Virág T., Szappanos.
Kiállítások: 6 + 10 perc fegyelmi (Korsunov), ill. 16 perc
Stephan Lundh: – Nagyon kiélezett meccs volt, vereségünkhöz jelentősen hozzájárult a ránk kiszabott rengeteg kisbüntetés. A csapatra nagyon büszke vagyok, mert tanult a Stavanger elleni egy kilencből, és felszívták magukat a játékosok. A hétvége megmutatta, hogy nem vagyunk messze az európai élmezőnytől, hiszen legyőztük a dán bajnokot és megszorongattuk a fehéroroszt.
Sönderjyske Vojens (dán)–Stavanger Oilers (norvég) 1–3 (0–1, 1–0, 0–2)
A csoport végeredménye: 1. Stavanger Oilers 8 pont (továbbjutott), 2. Nyeman Grodno 6, 3. Dab.Docler 3, 4. Sönderjyske Vojens 1.

A csoportból az első helyezett jutott a január 10-12-i, Rouenben sorra kerülő négyes döntőbe, amelynek az ukrán Donbassz Donyeck és a házigazda Rouen Dragons már biztos résztvevője.