Férfi NB I: alaposan megszórták az éllovas Atomot

Kosárlabda mérkőzések, eredmények

2014. 03. 02.

A Kaposvár hazai pályán végig vezetve legyőzte (92–83) a Falcót a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombaton megrendezett 22., utolsó fordulójában, és ezzel elfoglalta a még egyetlen kiadó helyet a hatcsapatos középszakaszban.

Az azonos mutatóval végző Kaposvár és Körmend között az egymás elleni eredmények rangsoroltak: a csapatok mindkét meccsét a somogyiak nyerték meg.

A bajnokság középszakaszában az alapszakasz első öt helyezettje (Atomerőmű, Alba Fehérvár, Kecskemét, Sopron, Kaposvár) és az Adria-ligában versengő Szolnoki Olaj alkotja a felsőházat, ahol oda-vissza körmérkőzést vívnak a csapatok.

Az alapszakasz 6-12. helyezettje az alsóházban folytatja, ott is oda-vissza körmérkőzés következik. Az első két helyezett (összesítésben 7. és 8.) jogot nyer arra, hogy csatlakozzon a felsőház csapataihoz, és részt vegyen a nyolccsapatos rájátszásban, az utolsó kettő (összesítésben a 12. és a 13. helyezett) a bennmaradásért vív két győzelemig tartó párharcot.

A felsőház küzdelmeit bónuszpontokkal kezdik a csapatok (a helyezéseknek, illetve a versenykiírásnak megfelelően az Atomerőmű és a Szolnok 3-3, az Alba Fehérvár és a Kecskemét 2-2, a Sopron és a Kaposvár 1-1 ponttal), míg az alsóháziak az összes eddigi eredményüket magukkal viszik.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ) FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–FALCO KC SZOMBATHELY 92–83 (28–24, 28–16, 24–23, 12–20), Kaposvár, 1000 néző. V: Benczúr, Ádám, Szabó G.
KAPOSVÁR: HINNANT 15/6, FODOR M. 10/3, PULJKO 25/5, HENDLEIN 22, Davis 4. Csere: Horváth M. 8, Jancsikin 3/3, Drahos 1, Benke 2, Kovács S. 2, Filipovics, Papp P.
FALCO: VLAHOVICS 21/9, Váradi 6/3, PERL 19/9, Mitchell 17/9, Szabó M. 3. Csere: Bognár K., Timberlake 17/3, Hódi.
Fekete Ádám: – Nagy nyomás alatt játszottunk. Két hónapos munka eredménye érett be. Köszönet közönségünknek is, amely lelkes buzdításával ugyancsak részese e sikernek!
Mandics Andjelko: – A Kaposvár végig jobb volt, az első félidőben hetvenszázalékos dobásaival kerekedett fölénk, a szünet után pedig a lepattanók megszerzésében jeleskedett. Fiataljaink jól küzdöttek, ám most ennyire futotta.

ATOMERŐMŰ SE–FORTRESS JÁSZBERÉNY 73–63 (15–15, 27–20, 14–14, 17–14), Paks. V: Cziffra Cs., Hegedűs T., Pozsonyi L.
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 1, McGruder 10, Körtélyesi 5/3, Szabó Zs. 8, JONES 21. Csere: Tóth Á. 10, Markovics 1, BAKI 11/9, Robinson 6/3, Kerpel-Fronius
JÁSZBERÉNY: Mladenovics, Raivio 6, Soós 7/3, Horti 9, SUNDOV 23. Csere: Ahmetbasics 10/6, Lázár 2, Dukics 3/3, Szavics 3, Szögi, Varga
Kipontozódott: Jones (30. p.)
Dzunics Braniszlav: – Szinte végig vezetve megérdemelten győzött csapatom. Eleinte gondjaink voltak a védekezéssel, aztán rendeztük sorainkat, és a szünet után végig erős kontroll alatt tartottuk ellenfelünket.
Szrdjan Antics: – Keményen küzdöttünk az éllovas ellen, valóban remek alakulatnak bizonyult. Energikus, gyors játékra törekedtünk, és amikor fegyelmezettek voltunk, jól is ment a játék. A pozitívumok ellenére hibáink is voltak, ezeket a vendéglátók szigorúan megbüntették.

SOPRON KC–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 82–76 (14–21, 29–19, 20–16, 19–20)
Sopron, 1400 néző. V: Vígh, Balog, Jakab
SOPRON: Ruják 1, Thomson 4, Dénes G. 6, BORISZOV 18/6, BAROVICS 22. Csere: THOMAS 12/3, Tóth G., Trepák 6/6, TAKÁCS 13/9. Edző: Sabáli Balázs
SZEGED: Jereminov 12/3, Horváth Á. 8, Levy 13, WILLIAMS 21, CSORVÁSI M. 15. Csere: Kiss Zs. 3/3, Csorvási L. 4, Vida. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 6. p.: 10–10. 9. p.: 12–19. 13. p.: 20–30. 15. p.: 27–33. 17. p.: 36–36. 22. p.: 48–42. 27. p.: 59–50. 29. p.: 63–64. 32. p.: 67–60. 35. p.: 73–64. 38. p.: 76–69
Sabáli Balázs: – Hiányzott a megfelelő koncentráció és akarat. Nem volt könnyű dolgunk, ráadásul a védőmunkánk gyenge volt. Maradt azonban annyi az előnyünkből, hogy megnyerjük a mérkőzést.
Nikola Lazics: – Jól indítottuk a találkozót, jó ritmusban játszottunk, de a második negyedben gyengén teljesítettünk. Ennek ellenére elégedett lehetek, mert szorossá tettük a meccset, de támadásban jobbak voltak a hazaiak.

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–EGIS KÖRMEND 82–91 (15–21, 17–20, 19–19, 31–31), Nyíregyháza, 600 néző. V: Papp, Gál J., Fodor A.
NYÍREGYHÁZA: Walker 14/9, DOYNE 22/12, Mohácsi 9/3, Hall 6, POSCIC 28/3. Csere: Polyák 1, Jakab P., Cseh, Kósa T., Molnár M. 2.
KÖRMEND: WISSEH 20/6, EL-AMIN 17/9, FERENCZ 17/15, Kusnyer 2, Rakocsevics 17. Csere: Sonyák 10/6, Farkas A. 4, Grebenár 4.
Kipontozódott: Molnár M. (40. p.)
Sitku Ernő: – Nem találtuk a nagyon jól játszó Körmend ellenszerét. Minden mutatóban felvettük a versenyt a vendégekkel, egyedül a dobószázalékban maradtunk alul, ez döntött.
Hencsey Tamás: – Amit a csapatomtól kértem, azt összességében vissza is kaptam. Különös szerkezettel kezdtünk, ami bejött, és az első pillanattól kezdve a kezünkben tartottunk a mérkőzést, amihez kellett a jó mezőnybeli dobószázalék.

KTE-DUNA ASZFALT–ZALAKERÁMIA ZTE KK 70–54 (24–10, 19–11, 19–11, 8–22), Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Földházi, Farkas G., Tőzsér
KECSKEMÉT: Wittmann 6/3, MÉSZÁROS M. 12/6, DJERASZIMOVICS 19/3, Hegedűs G. 5/3, KARAHODZSICS 9. Csere: Bencze 2, Pongó Martin 9/6, Sztefanovics 3/3, Pongó Máté 4, Kuntics 1, Kovács B., Kővágó-Laska.
ZTE: BOSTON 10, Gáspár 9/3, Plumb 8/6, Safford 5, Lekli 6. Csere: Kovács Á. 2, Kertész 4, Velkey, Kámán 8/6, Koma 2
Sztojan Ivkovics: – Soha ne legyen rosszabb kosárlabda Kecskeméten! Sokat készültünk a meccs előtt, mert tartottunk a ZTE-től. A Zalaegerszeg az utolsó negyedben ránk erőltette a játékát, ebből nem is jöttünk ki jól. Örülök, hogy a bokasérülést szenvedő Jovanovics nélkül is eredményesek tudtunk lenni.
Raúl Jiménez: – Az első félidőben nem találtuk a Kecskemét játékának ellenszerét, az ellenfél mindig megtalálta a legmegfelelőbb dobóhelyzetet. Ennél jobb játékra vagyunk képesek, és remélem, ezt a középszakaszban be is bizonyítjuk. A nyolc közé szeretnénk kerülni.

ALBA FEHÉRVÁR–Pécsi VSK-PANNONPOWER 97–74 (23–19, 26–11, 23–23, 25–21), Székesfehérvár, 1850 néző. V: Pálla, Török R., Bognár T.
ALBA FEHÉRVÁR: Szanati 3, Moore 15/3, Juhos 9, TÓTH N. 13, Somogyi 7. Csere: HOBBS 14/12, SUPOLA 13/3, BARONE 18/3, Tóth P. 3, Olah, Blaskovits 2
PÉCS: Nelson 14/6, BÍRÓ 15/15, Csabay 10/6, Budimir 11, Sarlija 5. Csere: Bödör, HALÁSZ 16/3, Somogyfoki 3
Kipontozódott: Somogyi (31. p.), Bödör (40. p.)
Carlos Frade: – A mi játékunk ezen a találkozón csak megközelítőleg volt elfogadható, nagyon könnyű helyzeteket hagytunk ki az első félidőben. Támadásban ugyan jól működött a csapat, viszont a védekezésünkről ezt korántsem mondhatom el, mivel a második negyedben nagyon sok pontot kaptunk leindításból.
Csirke Ferenc: – Egy negyeden keresztül bírtuk erővel, kevésbé voltunk agresszívak, mint ahogy megbeszéltük. Sok játékosom csak a második félidőben került mentálisan megfelelő állapotba. Ebben kell javulnunk a folytatásban, nekünk mostantól kezdődik az élet-halál harc.

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE
A tabella: 1. Atomerőmű SE 22 18 4 1830-1541 40 pont, 2. Alba Fehérvár 22 15 7 1858-1657 37, 3. KTE-Duna Aszfalt 22 15 7 1591-1481 37, 4. Sopron KC 22 14 8 1619-1557 36, 5. Kaposvári KK 22 13 9 1791-1782 35, 6. EGIS Körmend 22 13 9 1754-1759 35

7. Pécsi VSK-PANNONPOWER 22 9 13 1689-1725 31, 8. Falco KC Szombathely 22 8 14 1763-1822 30, 9. Naturtex-SZTE-Szedeák 22 8 14 1702-1805 30, 10. FORTRESS Jászberény 22 7 15 1691-1805 29, 11. Zalakerámia-ZTE KK 22 7 15 1663-1781 29, 12. Marso Nyíregyházi KK 22 5 17 1674-1910 27

Kikapott Montenegróban a Szolnok

Az Eurochallenge Kupában negyeddöntős Szolnoki Olaj vereséget szenvedett a montenegrói Buducsnoszt Podgorica vendégeként szombaton a kosárlabda Adria Liga 22. fordulójában.
A Szolnok 7/14-es győzelem/vereség mutatóval a 12., míg a Buducsnoszt 13/8-cal az ötödik helyen állt a meccs előtt a 14 csapatos Adria Ligában. Az első negyedben a papírformának megfelelően a hazaiak voltak valamivel jobbak, ötpontos előnyre tettek szert, de a második 10 percben a magyar együttes fordított, nyolcpontos különbséggel nyerte a szakaszt, így minimális előnnyel vonulhatott a nagyszünetre.

Dragan Aleksic tanítványai aztán a harmadik negyedben nagyon gyengén teljesítettek, a hazaiak pedig ezt kihasználva fölényesen, több mint 20 ponttal hozták ezt a játékrészt. A Szolnok hiába nyerte 11 pontos különbséggel a zárószakaszt, ez csupán arra volt elég, hogy csökkentse a vereség mértékét.

Eredmény, 22. forduló:
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Szolnoki Olaj 86-77 (22-17, 18-26, 35-12, 11-22)

Női NB I: a Diósgyőr nyerte meg a rangadót

A női kosárlabda NB I középszakaszában a Diósgyőr hazai pályán 58–52-re legyőzte a találkozó előtt élen álló Győrt. A második negyedben csupán négy pontot szerző vendégek az élről egészen a negyedik helyig csúsztak a vereséggel.

A találkozó legeredményesebb játékosának a 20 pontig jutó Joslyn Elise Tinkle bizonyulta, aki emellett még tíz lepattanót is összegyűjtött, rajta kívül azonban Laklóth Anna zárt legalább 7 ponttal (14-ig jutott).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
ALUINVENT-DVTK–HAT-AGRO UNI GYŐR 58–52 (11–12, 18–4, 15–20, 14–16), Miskolc, 900 néző. V: Győrffy, Sallai, Minár
DVTK: Bukovszki, Raven 10/3, Dubei, Jansone 6, Tobin 9. Cs: CZANK 9/6, SVERRISDÓTTIR 13/6, HORVÁTH B. 11/9.
GYŐR: Gambiraza 4, Koch 3/3, LAKLÓTH 14/6, TINKLE 20/12, Diamant 6. Cs: Lengyel, Semsei 3/3, Mansaré 2
Kipontozódott: Semsei (40. p.)
Maikel López: – Euroligás csapat ellen játszottunk nehéz mérkőzést. Védekezésben a megbeszéltek szerint hajtották végre a feladatot a lányok, az üres dobóhelyzeteknél viszont voltak bizonytalanságaink. Ezt a sikert a drukkereknek és a szponzorainknak ajánljuk.
Bencze Tamás: – Három negyedet nyertünk meg, mégis kikaptunk gyenge dobószázalékunk miatt. Ez különösen a harmadik negyedben csúcsosodott ki. Egyébként végig jól védekeztünk, és szinte a lefújásig nyílt volt a mérkőzés.

CEGLÉDI EKK–MTK BUDAPEST 66–60 (18–17, 16–12, 16–16, 16–15), Cegléd, 100 néző. V: Gorka, Rácz, Gyuris
CEGLÉD: HADZSOVICS 18, Orbán 7, Gorjanácz 10/3, VILIPICS 20, Jerkovics 6. Cs: Kobolák 4, Filipowicz D., Szabó D., Serbán 1, Sándor.
MTK: MEDGYESSY 13, Baksa, Vukov, Svitlica 12/3, Bagi 7. Cs: Orsó 2, Szabó V. 4, Karakasevics 12, Reiner 8, Cymmer 2
Áron Balázsné: – A Közép-európai Ligában egy kivétellel rendre kikaptunk. El is ment az önbizalmunk, amiből talán visszanyertünk most valamennyit a küzdelmes mérkőzésen szerzett győzelemmel.
Sztevan Csupics: – Legjobb játékosunk, Dragana Svitlica korán megsérült, pedig akkor még vezettünk. Nem tudtuk pótolni, ráadásul tizenhárom büntetőt és tíz ziccert is kihagytunk.

AZ ÁLLÁS 1. PEAC-Pécs NKK 21/12 mérkőzés, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 21/12, 3. Aluinvent DVTK 21/12, 4. UNI Gyõr 19/11, 5. PINKK Pécsi 424 20, 6. Atomerőmű KSC Szekszárd 19/13, 7. ZTE NKK 17/12, 8. MTK-Budapest 15/12, 9. MKB Euroleasing Vasas 12/11, 10. Ceglédi EKK 12

(Forrás: NSO, MTI)