Kovács Mária tizenkettedszer is országos bajnok

2012. 12. 02.

Több súlycsoportban is a fiatalok sikerével zárult a Hajdúszoboszlón rendezett női ökölvívó országos bajnokság, melyen ugyanakkor Kovács Mária (a képen) 12. aranyérmét szerezte meg.

Kovács László szövetségi kapitány tájékoztatása szerint parázs hangulatú döntőkre került sor szombaton, s külön kiemelte az "új generációhoz" tartozó Nagy Kornélia Kitty (57 kg), Oláh Eszter (69 kg) és Szatmári Petra (81 kg) teljesítményét.

A magyar női boksz elsőszámú alakja, a világ- és Európa-bajnok Kovács Mária az elmúlt években az olimpiai súlycsoportnak számító 75 kg-ban versenyzett és nyert az ob-kon, a sikertelen májusi ötkarikás kvalifikáció után azonban visszatért eredeti kategóriájába, a plusz 81 kg-ba, s az esélyeknek megfelelően simán nyert.