Kovács Zsófia 18., Rendes Csaba 23. Tiszaújvárosban

2013. 08. 12.

A magyarok közül a nőknél Kovács Zsófia 18., míg a férfiaknál Rendes Csaba 23. lett a vasárnapi döntőben a triatlonosok tiszaújvárosi Világkupa-futamán.

A belvárosi Dísz-tó partján először a 30 női versenyző kezdte meg a 750 méteres úszást. Ebben a számban két brit, Lucy Hall és Natalie Milne végzett az első két helyen.

Az egyetlen magyar döntős, a londoni olimpikon Kovács Zsófia 22. helyezettként hagyta el a vizet. A két szigetországi a 20 km-es kerékpározás elején szökésbe kezdett, így 40 mp előnnyel húzhatták fel futócipőjüket. Az 5 kilométeres zárószám elején Lucy Hall ellépett honfitársától, de 3200 méter elteltével már az amerikai Katie Hursey haladt az élen, aki végül a győzelmet is megszerezte. Kovács a 27. pozícióból kezdte a felzárkózást, ami ezúttal a 18. helyig sikerült neki.

A férfiaknál az úszószámban az amerikai Tommy Zaferes bizonyult a legfürgébbnek, Rendes Csaba 40 mp-el később, a 15. helyről indul a kerékpárjáért. Az élboly 50 másodperces előnnyel lódult neki az 5 km-es futásnak. Ekkor a svájci Florin Salvisberg állt az élre majd a befutóig már nem változott a sorrend. Rendes alig maradt le a Világkupa-pontot érő top 20-ról.

nők: 1. Katie Hursey (amerikai) 1:00:25 óra, 2. Aileen Reid (ír) 1:00:52, 3. Sara Vilic (ITU) 1:00:58,...18. Kovács Zsófia (Dr. Bátorfi-Agria KTK) 1:02:17

férfiak: 1. Florin Salvisberg (svájci) 53:46 perc, 2. Francesc Godoy (spanyol) 53:54, 3. Frederic Belaubre (francia) 53:58,...23. Rendes Csaba (Dr. Bátorfi-Agria KTK) 55:23