Kovács Zsófia történelmi ezüstérme a kolozsvári tornász Európa-bajnokságon

2017. 04. 21.

A riói olimpikon Kovács Zsófia ezüstérmet nyert egyéni összetettben a tornászok Kolozsváron zajló Európa-bajnokságának pénteki versenynapján. Európa-bajnokságot 1955 óta rendeznek, s eddig csupán bronzérem futotta a magyar tornasportnak női egyéni összetettben. Még 1990-ben Ónodi Henrietta szerzett bronzérmet az athéni kontinensviadalon. A magyar női versenyzők korábban két arany- és öt bronzérmet nyertek az Eb-ken, ez az első ezüst.

Kovács Zsófia a második legjobb eredményt érte el a csütürtüki selejtezőben, de ő maga is csupán abban reménykedett, hogy bekerülhet a legjobb 6 közé.

Aztán a verseny forgatókönyve teljesen máshogy alakult. Zsófia remek ugrásgyakorlatával az élre állt, s ezt a pozíciót megtartotta a felemáskorlát és a gerenda után is. A talajgyakorlat döntött végül közte és a brit Elissa Downie között. A brit anyagerőssége magasabb értékű volt, így sportolónk meg kellett, hogy elégedjen az ezüstéremmel. A magyar tornász 55,432, brit riválisa pedig 55,755 ponttal zárt. A bronzérmet a francia Melanie De Jesus Dos Santos szerezte meg.

Honlapunknak Kovács Zsófia nagyon elégedetten nyilatkozott az eredményhirdetés után.

A magyar tornásznő szombaton ugrásban és korláton is pontos gyakorlatokat szeretne bemutatni és hasonlóan jó eredményt vár magától.

A pénteki finálé másik magyar résztvevője, Dévai Boglárka az utolsó, 24. helyen végzett.

A hölgyek versenye előtt rendezték a férfiak egyéni összetett viadalát. Kardos Botond 78,531 ponttal a 18., Babos Ádám 77,265 ponttal a 22. helyen végzett.

Szombaton Berki Krisztián a lólengés, Kovács Zsófia és Dévai Boglárka az ugrás, Kovács Zsófia a felemáskorlát fináléjában indul. A döntők magyar idő szerint 12:30-kor kezdődnek.

(MOB, fotó: ueg.org)