Közel állt a csodához a Budaörs a BL döntőben

2013. 03. 24.

A Budaörs 2i SC női asztaliteniszcsapata közel állt a csodához a Bajnokok Ligája döntőjében, de végül nem sikerült olyan eredményt elérnie Linzben, hogy elhódítsa a trófeát. A hazai 3:1-es vereség után az ausztriai visszavágón 2:0-s vezetés után 3:2-re kikapott, így az osztrák csapat kettős győzelemmel hódította el a kupát.

Az oda-visszavágós finálé esélyese egyértelműen a 2009-es BL-győztes Linz volt, elég ránézni a két csapat játékosainak világranglistán elfoglalt helyére. Az egyik oldalon Pergel Szandra (94.), Molnar Cornelia (106.) és Madarász Dóra (147.), a másikon Iveta Vacenovská (25.), Liu Jia (26.) és Petrissa Solja (50.) várt bevetésre. Ennek fényében már a budaörsi mérkőzésen elszenvedett 3:1-es vereség miatt sem kellett szégyenkezniük a magyar csapat játékosainak, főleg úgy, hogy Pergel kétszer is döntő szettben maradt alul.

Az ausztriai visszavágón kisebb csoda kellett volna ahhoz, hogy végül a budaörsiek örüljenek, és talán még ők maguk sem gondolták, milyen közel kerülnek ehhez. Remekül kezdtek ugyanis, Pergel végtelenül szoros mérkőzésen 3:2-re megverte Liu Jiát (úgy, hogy csak az utolsó szett nem a minimális kétpontos különbséggel dőlt el, az is hárompontossal), majd Madarász újra legyőzte a cseh Vacenovskát, ám a budaörsi csatájukkal ellentétben ezúttal már játszmát sem engedett neki.
A magyar csapatban ezután a horvát válogatott Cornelia Molnar következett, aki most is 3:0-ra kapott ki a német Soljától, mentségére szolgáljon, hogy több hónapos terhesen vállalta a játékot.

A helyzet így a negyedik parti előtt úgy állt, hogy Madarász legfeljebb egy szettet bukhatott volna Liu Jia ellen, 3:1-es vagy 3:0-s győzelmével a Budaörs jobb szettaránnyal megnyerte volna a döntőt. Álomszerűen indult a találkozó, a kínai születésű osztrák ugyanis pontot sem nyert az első játszmában. Sajnos ezután összeszedte magát, egyenlített, majd a harmadik szettet is megnyerte, ezzel pedig eldőlt, hogy a Linz 2009 után ismét megnyeri a BL-t. Liu Jia lendületből behúzta az immár tét nélküli negyedik játszmát is, így 3:1-re nyert Madarász ellen. Pergel és Vacenovská ha tehette volna, valószínűleg nem is játszotta volna le az utolsó mérkőzést, amelyet végül 3:1-re a cseh nyert meg.

NŐI ASZTALITENISZ BAJNOKOK LIGÁJA

DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
LINZ AG FROSCHBERG (osztrák)–BUDAÖRS 2I SC 3:2
Liu Jia (osztrák)–Pergel Szandra 2:3 (10:12, 13:11, 13:11, 9:11, 8:11), Iveta Vacenovská (cseh)–Madarász Dóra 0:3 (7:11, 3:11, 11:13), Petrissa Solja–Cornelia Molnar 3:0 (11:4, 11:3, 11:9), Liu Jia–Madarász 3:1 (0:11, 11:7, 11:6, 11:6), Vacenovská–Pergel 3:1 (11:5, 11:7, 6:11, 11:9)