Megállapodás Szolnok kontra MKOSZ között

Közp-Európai kupa: Kikapott a Cegléd és a PEAC

2013. 11. 18.

A női kosárlabda Közép-európai liga alapszakaszának 11. fordulójában a Cegléd házigazdaként, a PEAC-Pécs vendégként szenvedett vereséget.

A Cegléd csak az első negyedben tudott egyenrangú partnere lenni a Ruzomberoknak, a második játékrész 21–5-ös(!) részeredménye után nem maradt nyitott kérdés a második félidőre, amelyben a házigazdák azért ettől függetlenül becsülettel küzdöttek és helytálltak.

A kiváló első félidőt produkáló pécsiek – két negyed után 18 pontos előnyben voltak! – vesztét a 25–8-ra elbukott harmadik negyed okozta, a győztes kosár ikszes állásnál 3 mp-cel a vége előtt esett.

NŐI KOSÁR KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ

CEGLÉDI EKK–MBK RUZOMBEROK (szlovák) 52–70 (17–14, 5–21, 14–18, 16–17), Cegléd, 100 néző. V: Kapitány, Gál J., Parksch
CEGLÉD: Mányoky 2, Skóbel 7, Filipowicz D. 2, GORJANÁCZ 17/6, Vilipics 14. Cs: Serbán 2, Orbán 8, Szabó D., Vasas.
RUZOMBEROK: BREZANIOVÁ 16/6, Baburová 3, Stalvant 9/3, KMETOVÁ 11/9, MURPHY 20/3. Cs: Vesterberg 4, Ristic 2, Cernaková, Pemenárová 2, Hadacová 1, Kudlicková 2.
Kipontozódott: Ristic (38. p.)
Arkadiusz Koniecki: – Még mindig problémánk, hogy munkahelyi és iskolai elfoglaltság miatt gyakran csupán négy játékos vesz részt az edzésen, de van olyan kosarasunk is, aki csak a mérkőzéseken van velünk. Ebből következően az erő fogytával sok hibát követünk el, így olyanoktól is vereséget szenvedünk, akiket talán legyőzhetnénk.
Juraj Suja: – Az első negyedben még rosszul, de a másodikban már úgy játszottunk, ahogy kezdettől szerettünk volna. A nagyszünet után is kontrolláltuk a játékot, és magabiztosan megőriztük előnyünket.

RUCON SPISSKÁ NOVÁ VES (szlovák)–PEAC-PÉCS 79–77 (14–24, 15–23, 25–8, 25–22), Igló
RUCON SPISSKÁ NOVÁ VES: O’Rourke 12/3, Whitcomb 10/6, SLIMÁKOVÁ 12/6, Surkusa, PALUSNA 28. Cs: HOLMQVIST 14, Mackulinová, Zatloukalová 3, Rehaková.
PEAC-PÉCS: Szűcs R., REID 29/9, Horváth L. 10/3, JOVANOVICS 14/9, Kiss V. 7. Cs: Nagy D., Kaposi 5, Pap R. 7, Orozovics 5, Raus.
Kipontozódott: Horváth L. (37. p.)

AZ ÁLLÁS: 1. Good Angels Kosice 21/11 mérkőzés, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 18/10, 3. Novi Zagreb 18/10, 4. PEAC-Pécs NKK 17/11, 5. Piestanské Cajky 15/10, 6. PINKK Pécsi 424 15/10, 7. DVTK 14/10 , 8. MBK Ruzomberok 14/10, 9. Spisska Nova Ves 13/10, 10. SBK Samorin 13/10,