Kupagyőztes a Benedek-csapat

2013. 02. 18.

Százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen az új összetételű pólóválogatott a Volvo Kupán, miután a vasárnapi zárómérkőzésen három góllal nyert Románia legjobbjai ellen.

A magyar juniorválogatottat (13-7), majd a kanadai nemzeti együttest (8-5) is legyőző magyar felnőttcsapat a Kecskeméti Élményfürdőben rendezett torna befejező összecsapásán gyorsan vezetést szerzett: alkalmi centerként Decker Ádám használta ki az első emberelőnyt, igaz, a románok hamar egyenlítettek (1-1). Török Béla és Bátori Bence jóvoltából a meccs eleje egyre szebben alakult (3-1), csakhogy a rivális másként gondolta. Olyannyira, hogy kétszer fórból, egy ízben pedig megúszásból betalálva átvette a vezetést (3-4).

A második játékrészből három perc telt el, amikor a hideg zuhanyt az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert "leállította": létszámfölényes helyzetnél hatalmas gólt lőtt, kár, hogy hasonlóan látványos román válasz következett (4-5). A hat az öt elleni játékban aztán Vámos Márton, majd Török gondoskodott az újabb fordulatról (6-5), így a nagyszünetre a magyar alakulat vonulhatott el némi előny birtokában.

A harmadik negyed hatásos felvezetését Kis Gábornak, a csapat másik olimpiai bajnokának húzásos centergólja jelentette, Török távoli bombagóljával pedig 8-5-re ellépett a hazai gárda. Ám hogy maradjanak izgalmak a folytatásra is, a fórból és akcióból is eredményes románok visszazárkóztak 8-7-re. Hosnyánszky oktatófilmbe illő csavart góljával, s Bátori, majd Decker újabb emberelőnyös találataival azonban magyar szemszögből ismét felettébb biztatóvá vált a helyzet (11-7).

A derűlátást az sem csökkenthette, hogy az utolsó nyolc percben fórból gyorsan szépítettek a vendégek, főleg mert lefordulás végén Szivós Márton is feliratkozott az eredményjelző táblára (12-8). A hajrában még egy román gól született, de a lényegen ez már mit sem változtatott: az új szövetségi kapitány, Benedek Tibor irányította válogatott mindhárom mérkőzését megnyerve tornagyőztes lett Kecskeméten.

Volvo Kupa nemzetközi torna, Kecskemét, harmadik nap

Magyar juniorválogatott-Kanada 7:11 (2:4, 1:2, 3:4, 1:1), Kecskemét
Magyar juniorválogatott: Bendes, Jansik Sz. 1, Manhecz K., Lőrincz, Csapó, Telegdy 1, Német T. 1. Cs.: Sánta, Bedő 1, Berta, Dőry 1, Gyárfás 2.
Kanada: Alekszics, Kudaba, Constantin-Bicari 2, Robinson 3, Graham, Diggle 3, McElroy 1. Cs.: Vikalo 1, Radojics, Gasics 1
Gól - emberelőnyből: 3/10, ill. 4/11 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -

Magyarország-Románia 12:9 (3:2, 3:3, 5:2, 1:2), Kecskemét
Magyarország: Lévai, Török 3, Vámos 1, Hosnyánszky 2, Decker Á. 2, Szivós 1, Kis G. 1. Cs.: Bátori 2, Salamon, Mezei, Gór-Nagy, Somogyi, Decker A. (kapus)
Románia: Stoenescu, Negrean 1, Diaconu 3, Busila, Matei, Chioveanu 1, Ghiban. Cs.: Gheorghe Gospodinov 1, Goanta 1, Georgescu 1, Popoviciu, Cretu 1
Gól - emberelőnyből: 6/11, ill. 5/10 Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kipontozódott: Gór-Nagy
A 7. Volvo Kupa végeredménye: 1. Magyarország 9 pont, 2. Kanada 6, 3. Románia 3, 4. Magyar juniorválogatott 0

(Forrás: MTI, fotók: Kovács Anikó)