Kupagyőztes a Fehérvár

2013. 04. 01.

A kosárlabda Morgen Fedinánd Magyar Kupa döntőjében a címvédő Szolnoki Olaj KK ellenfele a magyar bajnokság alapszakaszának győztese, a felsőházi középszakasz listavezetője, az Alba Fehérvár volt.

A bajnokságban is a legjobb formában rendelkező székesfehérváriak kitűnően kezdték a találkozót, a legelején szerzett előnyükből jól gazdálkodtak 18 percig. A szolnokiak nagyon megnyomták a második negyed végét és a harmadik elejét, át is vették a vezetést, de a védekezésben a 22. perc után nagyon összeálló Alba ellen egy-egy kivételes esetet leszámítva képtelenek voltak a kosárba találni, 74-54 arányban nyertek a fehérváriak, tehát trónfosztásra került sor a kupában.

A paksi négyes döntőn - melyet a szervezők a klub novemberben 22 évesen elhunyt játékosa, Morgen Ferdinánd emlékének ajánlottak - nehezen "indult be" a finálé, a 4. percben még mindig csak 2-0 állt az eredményjelzőn az NB I-ben alapszakaszgyőztes Alba javára. A bajnoki és MK-címvédő Szolnok - amelyből könyöksérülés miatt hiányzott a kapitány Báder Márton - csak a nyitónegyed derekán, 8-0-nál talált be először, majd 11-9-re feljött, de az első játékrész az 1999-ben és 2000-ben kupagyőztes Fehérváré lett. A folytatásban a szombati elődöntőben a Pécsnek 22 triplát szóró Tisza-partiak Horváth Ákos vezérletével egy pontra felzárkóztak, a nagyszünetben 35-34 volt az állás.

Fordulás utáni első kosarával a döntő során először vezetéshez jutott az ötödik MK-aranyára hajtó Olaj, és előnyét hat percig megőrizte. Az amerikai Kevin Smith és Jarrod Jones irányította Alba 35-43 után egyetlen szolnoki pontra 18-cal válaszolt, az utolsó szakasz már 53-46-ról indult. A zárónegyedben a Szolnok öt percig nem talált a gyűrűbe, ami megpecsételte a sorsát, így nem maradt esélye, hogy sorozatban harmadszor is elhódítsa a kupát.
A döntő legjobbja a Fehérvárt erősítő, 18 pontig jutó Jarrod Jones volt.

Morgen Ferdinánd Magyar Kupa, döntő

Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 74-54 (20-11, 15-23, 18-12, 21-8)
Alba Fehérvár: Moore 7, Smith 16/3, Hollis 9/3, Szabó 7/3, Keller 8. Csere: Juhos 3/3, Bódi -, Supola 6, Jones 18.
Szolnoki Olaj KK: Florence 9/6, Horváth 13/3, Sehovics 14/3, Bell 3/3, Szabó 2. Csere: Gay 4/3, Németh 3/3, Trepák 3/3, Simon -, Fodor 3/3.

a 3. helyért:
Atomerőmű SE - Pécsi VSK-PANNONPOWER 96-58 (24-4, 29-21, 19-15, 24-18)
ASE: Williams -, Levy 30/12, Vojvoda 22/18, Kámán 2, Idlet 10. Csere: Eilingsfeld 2, Kovács 7/6, Körtélyesi 11/9, Kerpel-Fronius 12/6, Illés -, Czinger -
Pécs: Loesing 6, Csabay -, Bíró 10/3, Tóth 10, Hendley 12. Csere: Nagy 3, Horváth 3/3, Csernák 3/3, Halász 7/3, Tóth 4

(Forrás: hunbasket.hu)