Kupagyőztes a Veszprém

2014. 04. 14.

Sorozatban hatodszor, összesítésben pedig 23. alkalommal nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát a Veszprém, miután a pécsi döntőben legyőzte a nagy rivális Szegedet.

Eleinte a trónkövetelő Szegednél volt az előny Prce góljainak és Mikler védéseinek köszönhetően. A rohanásban, kapkodásban a 14. percben érte utol ellenfelét a címvédő (5-5), majd el is hagyta. Időt kértek a Tisza-partiak, és ettől kezdve fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két csapat. Kezdett egyre durvább lenni a találkozó, de a játékvezetők határozott fellépésének köszönhetően nem lett nagyobb baj. A szünetre 13-13-mal vonultak el a felek.

A fordulás után Mikler bravúrjaival tartotta magát az emberhátrányban lévő Szeged, amely hat percig képtelen volt gólt szerezni, de közben csak kettőt kapott. Zubai kiállítása alatt aztán minden addiginál nagyobb lett a különbség (16-13). Kisvártatva időt kért a Pick, de a rivális biztosan őrizte előnyét. Negyedórával a vége előtt 18-15-re vezetett a Veszprém, és még emberhátrányban sem tudott közelebb férkőzni a Szeged. Azonos létszámban aztán 23-19-re elhúzott a címvédő, és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, a Szeged pedig összeomlott a végjátékban.