Kürthy Lajos a döntőben, Deák Nagy Marcell futam másodikként elődöntős 400m-en

2012. 06. 28.

A magyarok közül az EB nyitó délelőttjén Kürthy Lajos lépett pályára legkorábban.

A Mohácsi TE súlylökője a korai időponttal fokozatosan megküzdve, harmadikra elért 19,48 m-es eredményével bejutott a péntek esti döntőbe.
Kürthy Lajos:
„- Nagyon görcsös voltam, nagyon akartam, mert a 2009-es fedett EB óta nem voltam világverseny döntőben.
Mindent megtettem, így is kihegyezett volt, hogy bekerüljek a fináléba. A mozgást nehezen állt össze és pechemre kisméretű súlygolyók voltak. Bízom abban, hogy a döntőben már jóval jobb lesz a forgásom is, és minden rendben lesz.”

A 400 gát hat előfutamából az ötödikben, a kettes pályán rajtolt Koroknai Tibor. A pályafutása első felnőtt világversenyén induló 22 éves gátas 53,22 mp-vel ért célba.
Koroknai Tibor:
„- Úgy melegítettem, ahogy szoktam, de egy kicsit fáradtnak éreztem magam. Sajnos ez így sikerült.”

Gond nélkül jutott a 400 méter csütörtöki elődöntőjébe Deák Nagy Marcell, akit a helyi műsorközlő külön is bemutatott a közönségnek. A 46,19 mp-es futás, a beérkezésnél a kvalifikációt érő harmadik helyet jelentette, de a versenybíróság kizárta az elsőként célba ért brit futót, így a gödöllői atléta egy hellyel előrébb zárta előfutamát.
Deák Nagy Marcell:
„- Helyezéssel szerettem volna továbbjutni, sikerült is, az angol futóval nem akartam foglakozni. Már a célegyenesben láttam, hogy harmadik vagyok, gondoltam, nem lehet baj. Könnyűnek éreztem a futást, jó lesz holnapra.”

Kora délután pályára léptek a magyar gerelyhajító hölgyek is, és mindketten elsőre érték el a versenyen teljesített legjobbjukat. Az első csoportban Nagy Xénia 51,63 métert, a másodikban – egy kiadós zápor után - Juhász Vanda 53,65-öt dobott. Továbbjutni 56,67-es eredménnyel lehetett.
Nagy Xénia:
„- Csalódott vagyok, nincs indok, igazából nem tudom, mi történt. A kinti melegítésem jól sikerült, bent viszont nem sikerült ugyanezt teljesíteni.”
Juhász Vanda:
„- Nem tudtam megcsinálni technikailag, amit szerettem volna. Kicsit kizökkentett az eső is. Kint jól melegítettem. Most még nem tudom megmondani, hogy miért alakult így ez a verseny.”

A már délután négy órába nyúló „délelőtti” programot számunkra záró versenyző Szemeti Péter volt, aki a 800 méter negyedik futamában 1:49,13 perccel ért célba. Az elődöntőhöz idővel 1:47,56 p. kellett.

Este Harsányi Olivér a magasugrás selejtezőjében 210 cm-t ért el: „- Nem tudtam összerakni a mozgást, számomra egy nehéz verseny volt a mai. Van, amikor jön magától, ez most sajnos pont nem olyan volt.”

Csütörtökön, déltől érdekelt a magyar csapat az EB-n.12,30 h-tól selejtez Márton Anita súlyban/ szint 17,40 m - 13,55-től Pars Krisztián és 15,10-től Németh Kristóf kalapácsvetésben/ szint:77,50 m.
A 400 méter elődöntőjében, az első futamban 18,40 h-kor rajtol az ötös pályán Deák Nagy Marcell.

Könnyed címvédés Helsinkiben

A nap egyetlen döntőjében a brit Farah 13:29.91 alatt futott idejével könnyedén védte meg címét a férfiak 5000 méteres számában.
A brit Mohamed Farah magabiztos futással védte meg címét férfi 5000 méteren szerdán a Helsinkiben zajló atlétikai Európa-bajnokságon, és ezzel a kontinensviadal első aranyérmét szerezte meg.
A tavalyi világbajnokságon is győztes futó 500 méterrel a vége előtt váltott ritmust, 250-nel a cél előtt pedig összes riválisát leszakította, és nagy fölénnyel, 13:29.91 perces idővel győzött. Az ezüstérmet a német Arne Gabius, a bronzot pedig a török Polat Kemboi Arikan szerezte meg.

Eredmény:
Atlétikai Európa-bajnokság, helsinki
férfiak
5000 méter, Európa-bajnok: Mohamed Farah (Nagy-Britannia) 13:29.91, 2. Arne Gabius (Németország) 13:31.83,3. Polat Kemboi Arikan (Törökország) 13:32.63

(Forrás: masz.hu, MTI)