LAPSZEMLE

LAPSZEMLE

2014. 03. 07.

Röplabdában hazai sikerekkel kezdődtek az elődöntők; Kosárlabda KEL döntő Kassán; Kézilabda nemzetközi női kupamérkőzések a hétvégén;

RÖPLABDA

Papírforma-győzelmekkel rajtolt az elődöntő

A papírformának megfelelően a Kecskemét és a Kaposvár is magabiztos győzelmet aratott hazai környezetben a férfi röplabda NB I elődöntőjének csütörtöki első felvonásán.
A párharcok az egyik fél harmadik sikeréig tartanak.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
FINO KAPOSVÁR–BME-MAFC 3:0 (25, 14, 16), Kaposvár, 150 néző. V: Horváth M., Pőcze
KAPOSVÁR: Bozóki 1, JUHÁSZ 8, NÉMETH F. 16, Geiger 7, Bokor 7, Magyar 2. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Dávid 11, Csányi 4
BME-MAFC: Buzás 1, Soós 3, MOLNÁR I. 10, SAW 9, Kunnert 4, Szabó B. 7. Csere: TARI (liberó), Vocskó, Myszoglad, Tihanyi, Tóth T
Demeter György: – A tartalékos MAFC ellen izgalmas első szett után meggyőző fölényt harcoltunk ki. Bízom benne, hogy idegenben is a második és harmadik játékrészben mutatott teljesítményünket nyújtjuk.
Novák László: – A nem teljes kezdő hatosunkkal az első szettben győzelmi esélyt szalasztottunk el, utána viszont nem volt elég hit játékosainkban, hogy megszorítsuk a Kaposvárt, melyre szeretném, ha otthonunkban sor kerülne.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Kaposvár javára

GORTER­KECSKEMÉTI RC–DUNAFERR SE 3:1 (15, –24, 20, 21), Kecskemét,150 néző. V: Kiss Zs., Szabó Zs.
KECSKEMÉT: Török R., CSOMA, Farkas P., Szabó A., Pádár, Árva. Csere: Fazekas Zs. (liberó), NACSA, Dorcsák, Tóth A.
DUNAFERR: Blázsovics, Hatvany A., Hatvany Zs., Banai, Lukács, Gebhardt N. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Szűcs Á., KECSKEMÉTI.
Szasa Nedeljkovics: – Nem játszottunk megfelelő ritmusban. A Dunaferr százszázalékos teljesítményt nyújtott, és megnehezítette a dolgunkat. De a végén csak kijött a két csapat közötti különbség.
Tomanóczy Tibor: – Reális az eredmény. Küzdöttünk, de még nem tudunk megfelelően koncentrálni a végjátékban. Megpróbálunk hazai pályán is szettet csenni a Kecskeméttől.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára

KOSÁRLABDA

Női KEL: a házigazdával játszik a Sopron a döntőben

Az Uniqa Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata jutott be elsőként a Közép-európai Liga döntőjébe, miután a kétnapos kassai final four elődöntőjében 59–52-re legyőzte a szintén magyar PEAC-Pécset. A döntőben a házigazda Good Angels Kosice lesz a Sopron ellenfele.
A Közép-európai Liga alapszakaszában kétszer találkoztak egymással a felek, Sopronban október 12-én a Sopron nyert 66–52-re, míg december 15-én Pécsen visszavágott a PEAC (68–60). A PEAC-nál két sérülés nehezítette a felkészülést: Fűrész Diánára és Szanja Ozorovicsra sem számíthatott a vezetőedző.
Nagy csatát hozott a két magyar csapat elődöntője, az első kosarakat a Sopron szerezte, de a PEAC 14–7-re fordítani tudott, az első negyed végére négy pont maradt meg az előnyéből (14–18). A pécsiek a folytatásban is megtartották a vezetést, nyolc egység is volt a fórjuk (21–29) a 17. percben, a nagyszünetre ez azonban háromra olvadt (28–31).
A folytatásban a kapaszkodó Sopron Fegyverneky Zsófia hármasával 40–38-ra átvette a vezetést, és előnnyel (44–42) fordult az utolsó játékrészre. Ebben az elején felváltva vezettek a csapatok, az utolsó két perchez érve azonban valamelyest meg tudott lépni a Sopron, ez pedig már elég volt a győzelemhez, végül 59–52-re diadalmaskodott.
A másik elődöntőben a házigazda szlovák Good Angels Kosice 66–62-re legyőzte a horvát Novi Zagrebet.

Az NB I alapszakaszával párhuzamosan rendezett KEL-ben öt magyar, öt szlovák és egy horvát együttes vett részt. Az első helyen a final four házigazdája, a Kosice végzett 18/2-es győzelmi mutatóval, a második a Sopron (14/6), a harmadik a PEAC (14/6), a negyedik a Novi Zagreb (13/7) lett.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, NÉGYES DÖNTŐ (KASSA)
ELŐDÖNTŐ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–PEAC-PÉCS 59–52 (14–18, 14-13, 16–11, 15–10), Kassa, Steel Arena, 400 néző.
SOPRON: CIGLAR 9/9, FEGYVERNEKY 19/9, Faris 4, HAWKINS 5, Krnjics 6. Csere: Simon Zs. 6/6, Zsovár 4, TETEMONDOVÁ 6, Sztankovics
PEAC: Raksányi 7, REID 10/3, Jovanovics 9/3, BISHOP 13/3, NAGY-BUJDOSÓ 13/12. Csere: Kublina, Nagy D., Kaposi, Raus, Szücs
Kipontozódott: Nagy D. (29. perc), Hawkins (36. perc)
Igor Polenek, a Sopron edzője: – Gratulálok a csapatomnak, és gratulálok a PEAC-Pécsnek is. Nagyon sűrű a programunk, sorozatban játsszuk a mérkőzéseket. Örülök neki, hogy a játékosaim a második félidőben elkapták a ritmust, és megnyerték ezt a nehéz meccset.
Djokics Zseljko, a PEAC edzője: – Fantasztikusan játszottunk, taktikailag jól működött a csapat, látszott, hogy ismét előreléptünk. Védekezésben sokat zónáztunk, támadásban pedig igyekeztünk új játékkapcsolatokat kialakítani. Sajnos az utolsó negyedben már érezhető volt, hogy három napon belül ez a második nagy meccsünk, a soproniak ekkor frissebbek voltak.

Good Angels Kosice (szlovák)–Novi Zagreb (horvát) 66–62 (18–24, 11–16, 21–9, 16–1)

a pénteki helyosztók műsora:

a 3. helyért: PEAC-Pécs - Novi Zagreb 16.30
döntő: Uniqa Euroleasing Sopron-Kosice 19.00

KÉZILABDA

Női BL: Sportszerű buzdítást kérnek Podgoricában a Győr ellen

A csoportelsőség szempontjából döntő meccset játszik vasárnap este Podgoricában a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjében. A montenegróiak honlapjukon kérik a szurkolók támogatását, valamint a sportszerű viselkedésre hívják fel a figyelmet.
„Mutassunk a példát, nemcsak a pályán nyújtott játékkal, hanem a nézőtéri szurkolással is. Sportszerű módon biztassák a csapatot, hogy elérje célját. Ünnepeljük meg együtt a klub fennállásának 65. évfordulóját. Bizonyítsuk be, hogy az erőszak és a sportszerűtlen viselkedés nem jellemző a klubunkra, és teremtsünk pozitív légkört minden résztvevő számára" – áll a Podgorica honlapján.
A győri meccsen döntetlen született, így ha nyer a Podgorica, nagyon közel kerül a csoportelsőséghez.

NŐI KÉZILABDA BL, KÖZÉPDÖNTŐ
2. CSOPORT, 5. FORDULÓ
szombat, 18.15: Larvik–Krim Ljubljana
vasárnap, 19.15: Buducsnoszt Podgorica–Győri Audi ETO (Tv: Digi Sport 1, élőben az NSO-n)

AZ ÁLLÁS 1.GYŐRI AUDI ETO KC 7, 2. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 6, 3. Krim Ljubljana (szlovén) 2, 4. Larvik (norvég) 1

Női EHF-kupa: nem kényelmesedhet el a Fehérvár

Az egyöntetű hazai álláspont szerint a Fehérvár KC-t nem teheti kényelmessé, hogy hétgólos előnnyel várhatja a női kézilabda EHF-kupa-negyeddöntő vasárnapi, itthoni visszavágóját a kolozsvári U Jolidon ellen.
Amint azt a mérkőzést felvezető csütörtöki sajtótájékoztatón Pal Oldrup Jensen vezetőedző elmondta: a Debrecentől elszenvedett szerdai hazai bajnoki vereség is bizonyította, hogy akkor tudnak eredményesek lenni, ha száz százalékig összpontosítanak.
„A jó védekezés lehet a kulcs. Biztos, hogy ellenfelünk jobban felkészül belőlünk, mint az első meccs előtt, de mi is így teszünk" – jegyezte meg a norvég tréner.
Balássi Imre klubelnök úgy fogalmazott, hogy egész idényben hullámvasúton ül a csapat, nagyon magasan is van, és nagyon mélyen is. Kolozsváron "fent voltak", és magabiztosan játszottak
„De ne higgyük el, hogy ez a párharc már a mienk! Ezzel együtt alkalmasnak tartom a csapatot, hogy egészen a döntőig jusson. A 2005-ös EHF-kupa-sikerünkre mindenki emlékszik, akkor sem mi voltunk az esélyesek" – mondta Balássi Imre.
Siti Beáta másodedző szerint el kell felejteni a „karosszék-effektust", azaz nem lehet kényelmesen hátradőlni az idegenbeli 28–21-es sikert követően.
„Igaz, hogy önbizalmat ad a kinti győzelem, de úgy kell játszanunk, mintha 0-0-ról indulnánk" – tette hozzá.
Kynsburg Zoltán klubmenedzser elmondta, a kolozsváriak ötven jegyet igényeltek a vasárnap 16 órakor kezdődő visszavágóra. Ez is jelzi, hogy nem adták fel, és elnökük azt üzente: ők még egyszer ilyen rosszul nem tudnak játszani.
Cser-Palkovics András polgármester szerint már a nyolc közé jutás komoly fegyvertény volt, és ezt lehet túlszárnyalni az elődöntőbe kerüléssel, ami elérhető közelségbe került.
„Ne altasson el bennünket, hogy hét góllal nyertünk idegenben" – jegyezte meg.
A párharc továbbjutója az elődöntőben az orosz Dinamo Volgograd és a dán Esbjerg csatájának nyertesével mérkőzik. A volgográdiak 36–30-ra diadalmaskodtak az első felvonásban hazai környezetben.

vasárnap, 16.00 - Fehérvár - U Jolidon
(Az első mérkőzésen: Universitatea Jolidon Cluj-Fehérvár KC 21-28)

Női KEK: Az FTC Kézilabda Szakosztály vezetésének közleménye

Mérhetetlenül csalódottak vagyunk mind az eredmény, mind a csapat által mutatott játékot illetően. A súlyos vereség ellenére bízunk benne, hogy a továbbjutást egy nagyon elszánt és bravúros játékkal, amelyre képes ez a csapat, még el lehet érni!
Nem tettünk le a továbbjutásról és kérjük szurkolóinkat, hogy minden erejükkel, a mérkőzés elejétől a végéig támogassák a csapatot a szombati visszavágón.

szombat, 20:15 - FTC-Rail Cargo Hungaria - Viborg HK
(Az első mérkőzésen: Viborg HK - FTC-Rail Cargo Hungaria 40-32)