Leány kosárlabda-válogatottunk két győzelemmel hangolt az EYOF-ra Horvátországban

2017. 07. 19.

Az EYOF-ra készülő leány U16-os kosárlabda-válogatott tagjai az elmúlt hétvégén Slavonski Brodban kétszer is megmérkőztek a horvátokkal.

Az első találkozón kiegyenlített első negyed végén 19-15-re vezetett a magyar válogatott. A második etap elején alakult ki nagyobb különbség. Ezt a periódust 8-0-val indították a magyar lányok. A jó védekezés teremtette meg az eredményes szereplés alapját. A félidőben 32-24-re vezettek a mieink.

A felkészülés ezen szakaszában a védekezés mellett már a dobóforma is javul. A találkozón négy tripla is utat talált a gyűrűbe a mieink részéről. A harmadik negyed hajrájában nőtt kétszámjegyűre az előnyünk. A nagyobb különbség ellenére egy harciasan játszó rivális ellen küzdős meccset vívott válogatottunk. Végül 9 magyar pont zárta az összecsapást, így a lefújás pillanatára 64-43-nál alakult ki a meccsen a legnagyobb különbség.

A második találkozón Mészárosné Kovács Andrea együttese 60-56-os győzelmet aratott. A magyar válogatott az első percekben 9-3-nál kisebb lépéselőnybe került és 10 perc után 17-12-re vezetett. Hasonlóan alakult a játék képe, mint szombaton. A második negyedben gyorsan nőtt a különbség a két együttes között. A félidőhöz közeledve már 10 pont felett vezetett válogatottunk. A nagyszünetben 34-21 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején a horvátok egy 15-5-ös sorozattal felzárkóztak. A játékrész végén 44-43-nál fordítottak is a hazaiak. A záró szakaszban egyik oldalra sem alakult ki nagy különbség, végül szoros végjátékban megszerezte győzelmet válogatottunk.

A magyar csapat legközelebb a győri EYOF-on lép pályára, ahol az A-csoportban kapott helyet Csehország, Litvánia és Németország mellett. Válogatottunk július 24-én 16 óra 45 perctől Németország ellen mutatkozik be a tornán. A másik csoportban Törökország, Fehéroroszország, Spanyolország és Olaszország kapott besorolást.