Légfegyveres Eb: Péni István nyerte az Ifjúsági Olimpiai kvalifikációs versenyt

2014. 03. 03.

A hétvégén megkezdődött a légfegyveres sportlövő Európa-bajnokság Moszkvában, melynek első két versenynapján a Nanjing-i ifjúsági olimpia kvalifikációs versenyeit rendezték az 1997-1998-as születésű fiúk és lányok számára. Vasárnap Major Veronika aranyérmet nyert a junior női futócéllövők 40 vegyes EB számában.

A fiúk légpuska versenyén Péni István a selejtezőből 620,9 körös teljesítménnyel a második helyen jutott a fináléba. Ugyanez a 42 fős mezőnyből Prágai Patriknak nem sikerült, mivel 606,7 körös eredménnyel a 27. helyen végzett.

Péni a fináléban tovább folytatta jó szereplését és 208.1 kört elérve megnyerte a versenyt és így kvalifikálta magát a 166 nap múlva kezdődő ifjúsági olimpiára.

A leány pisztolyosoknál Michalkó Nikolettának és Kéri Eszternek nem sikerült az olimpiai kvalifikáció, előbbi a 15., utóbbi a 38. helyen fejezte be a selejtezőt. Michalkó 7 körrel maradt le a fináléról.

Másnap a fiú pisztolyosok mezőnyében nem volt magyar induló. A leány puska számban sem járt sikerrel Hanák Gabriella aki a 26. lett a selejtezőben 406.8 körrel. A nyolcadik döntős horvát Valentina Gustin 410.9 kört elérve került a fináléba.

Az EB első magyar érmét Major Veronika szerezte, aki vasárnap a junior női futócéllövők 40 vegyes számában bizonyult a legjobbnak.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a mindössze 16 éves sportoló 364 körrel zárta a 40 lövést, s így egy körrel előzte meg a második helyen végző ukrán Darja Rozsnyatovszkát. A harmadik a szintén ukrán Nagya Gyenyina lett 359 körrel.

A moszkvai kontinensviadalon kedden és szerdán rendezik meg az olimpiai számok versenyeit, a férfi és női légpuskát és légpisztolyt.