Csay Renáta továbbra is megfoghatatlan

Legjobbjaink átmentették a tavalyi formát

2013. 05. 18.

Győrben, a GRABOPLAST Maraton Magyar Bajnokság első napján egyéniben szálltak vízre a legjobb felnőtt versenyzők.

A tizenkétszeres világbajnok Csay Renáta (a képen) nagy fölénnyel győzött K-1-ben, a férfiaknál simán nyert a tavalyi világbajnokságon negyedik Petrovics Máté, a kenusoknál pedig Kövér Márton lett a legjobb.

Csay Renáta szokásához híven nem bízta a véletlenre. Már a rajt utáni fordulóban lerázta az üldözőket, az első futáshoz 100 méteres előnnyel érkezett, amit végig növelni tudott és közel 5 perces különbséggel nyerte a női K-1 26 kilométeres távját.

Ennél szorosabb volt a verseny férfi kajak egyéniben. Az első futás után Petrovics, Salga István, Havas Balázs összetételű boly haladt az élen, a második „szárazföldi gyakorlat” azonban Havasnak nem sikerült, beborult a vízre szállásnál, ezért leszakadt. Salga István a vízen, az egyik forduló után pottyant vízbe, ezért ő is leszakad, így Petrovics Máté (a képen), a tavalyi világbajnokság negyedikje viszonylag simán nyerte a versenyt K-1 30 kilométeren.

A legizgalmasabb befutó C-1-ben zajlott. Ludasi Róbert két tanítványa, Györe Attila és Kövér Márton (a képen) tavaly párosban együtt szerzett ezüstérmet a világbajnokságon, most viszont egymás ellen harcoltak egy nagyot. Szinte a rajttól kezdve ketten haladtak az élen, már az első futáshoz együtt érkeztek, látszott, hogy a többi induló nincs velük egy súlycsoportban. Végül 26 kilométer megtétele után Kövér Márton győzött, kevesebb, mint egy másodperccel Györe előtt. A harmadik Dóczé Ádám lett, akinek szintén Ludasi Róbert a mestere.

A magyar bajnokság idén válogatóverseny egyben a 3 hét múlva esedékes maraton Európa-bajnokságra, amit Portugáliában, Vila de Verde városában rendeznek. A felnőtt maratoni ob szombat délután a felnőtt párosok versenyével folytatódik.

GRABOPLAST Maraton Magyar Bajnokság, Győr
férfiak:
K-1 (30 km), Bajnok: Petrovics Máté (Démász-SZVE) 2:05:34.590 óra, 2. Salga István (Mosonmagyaróvár) 2:06:13.700, 3. Havas Balázs Gábor (Váci Vasutas) 2:06:44.690

C-1 (26 km), B: Kövér Márton (Merkapt) 1:58:38.850 óra, 2. Győre Attila (Csepeli KKE) 1:58:39.760, 3. Dóczé Ádám (Csepeli KKE) 2:04:41.290

nők:
K-1 (26 km), B: Csay Renáta (Graboplast-Győr) 1:55:33.880 óra, 2. Bara Alexandra (KSI SE) 2:00:12.170, 3. Váczai Enikő (KSI SE) 2:00:15.890