Legyőzte belga ellenfelét a Pécs az EK-ban

2013. 11. 15.

Történelmi győzelmet szerzett csütörtök este a PEAC-PÉCS, 68-48-ra nyert a klub történetének első hazai Európa Kupa meccsén.

A PEAC a Pécsett az EuroLigában már többször megfordult Namur csapatát fogadta. Az első negyed alátámasztotta, hogy nagyon hasonló játékerejű két klub csap össze a Pécs Európa Kupa szereplésének első hazai találkozóján, fej-fej mellett halad a két csapat. A PEAC első pontjait a palánk alól szerezte Reid és Nagy-Bujdosó révén, míg a Namurben Sissoko és Deneil szerezte az első pontokat (4-5). A pécsiek legnagyobb előnye 11-7-nél volt Fűrész duplája után, ám a belgák hamar egyenlítettek az arcvédőben játszó Van Malderen és Dubuc kosaraival, majd 13-15-re már ők vezettek. Sissoko ziccerével és ráadás büntetőjével öt pontra elmentek a vendégek a negyed végére (15-20).
A második negyedet Nagy-Bujdosó Nóri triplája nyitotta, melyre a rutinos Wambe válaszolt. Deneil is betalált a hárompontos vonalon túlról, visszaállítva az öt pontos differenciát (20-25). A PEAC 7-0-s szériával, Fűrész triplájával vette át a vezetést újra (27-25), miközben a belgák több mint négy percig nem találtak be. Sissoko nyolcadik pontja törte meg a kosárcsendet, és ért egyenlítést 27-27-nél. Zseljko Djokics időt kért három perccel a negyed vége előtt, Reid két duplájára és Horváth Lilla büntetőire Deneilnek volt válasza belga oldalon. Így a negyedet 18-7-re a PEAC nyerte, és 33-27-es vezetéssel vonulhatott a szünetre.

Nagy-Bujdosó Nóri vonalról, kettessel indította a második félidőt, a Pécs pedig 9-0-s sorozattal tíz pont fölötti különbséget alakított ki (42-27). A Namur edzője időt is kért, hiszen csapata négy perce nem talált gyűrűbe, nem találták a remek, agresszív pécsi védekezés ellenszerét. Wojta triplája rázta fel a Namurt, akik Williams kosara után újabb hármast dobtak (44-33). Ezt Reid nem hagyhatta válasz nélkül, ő is betalált távolról. Horváth Lilla harcos játékával, lepattanóival és betörésgóljaival tűnt ki, miközben csapata már 17 ponttal vezetett (51-34). Wojta büntetőivel és Dubuc triplájával jöttek közelebb a namuriek, ám Jovanovic is hármast szerzett a triplagazdag negyedben, így 21-12-re nyerve a negyedet 54-39-re vezetett a Pécs.

A negyedik negyedet Horváth duplája nyitotta, a belgák azonban nem vártak annyit a pontszerzéssel, mint a félidő nyitányán. Wojta és Popova hat pontot szerzett zsinórban, ezzel 11 pontra zárkóztak a vendégek (56-45). Williams duplája törte meg a sorozatot, Bujdosó újabb triplájával 65-48-ra alakult az eredmény. Kiss Virág is pályára lépett, és ki is harcolt egy faultot, Zseljko Djokics pedig két időt is kikért egymás után 41 másodperccel a vége előtt. Az időkérések eredménye egy újabb Nagy-Bujdosó tripla lett. A nagyszerű csapatjátékot felmutató, több jó egyéni teljesítménnyel kirukkoló PEAC 68-48-ra, kerek húsz ponttal győzte le belga riválisát. A majdnem tripla-duplát elérő, 19 pontot, 10 lepattanót és 8 gólpasszt jegyző Maurita Reidet annyira elragadta az ünneplés, hogy duplaszaltót mutatott be a szurkolóknak a pályán, a lányok pedig megérdemelten ünnepelték a történelmi győzelmet, amely a PEAC-PÉCS első győzelme volt az Európa Kupában.
Zseljko Djokics: Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, egy olyan csapat ellen, amelynek van feje és farka, vagyis pontosan tudják, mit akarnak játszani. Kevés pontot akartak, lassítani szerették volna a játékot, hogy minimális különbség alakuljon ki. Nekünk fontos volt, hogy húsz ponttal nyerjünk, ezért is kértem két időt a végén, hiszen lesz egy visszavágó Belgiumban. Az ötödik nagyon kemény meccset játsszuk zsinórban, kicsit kisebb emocionális töltettel kezdtünk. A második félidőben nagyon jól játszottunk, 50 pont alatt tartottuk a belgákat. Azt is megmutatta a mai találkozó, hogy egy nagyon fontos meccset úgy is meg tudtuk nyerni, ha LaToya Williams nem játszik kiválóan. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak is a bíztatást, alakult egy olyan tábor, akiktől nagyon sok energiát kapunk meccsről meccsre. A nagy győzelmeinknek remélem, visszhangja lesz, és egyre többen lesznek kíváncsiak a csapatunkra.

Julian Martinez Alman: Mi még nem készültünk fel erre a szintre, az Európa Kupa szintjére. Nem tudtunk megfelelően reagálni a komoly nyomásra, a PEAC kemény védekezésére, a gyorsindításokkal és második esélyből dobott pontokkal, elvesztett lepattanóharccal pedig elveszítettük a mérkőzést.

Női Európa Kupa, 2. forduló, F csoport:
PEAC-PÉCS–BELFIUS NAMUR CAPITALE (belga) 68–48 (15–20, 18–7, 21–12, 14–9), Pécs, 200 néző. V: Purszanidisz (görög), Veterskis (litván), Sundics (montenegrói)
PÉCS: REID 19/3, FŰRÉSZ 10/3, Jovanovics 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 17/9, Williams 9. Csere: Horváth L. 8, Pap R., Orozovics, Szűcs R., Raus, Kiss V
NAMUR: Dubuc 5/3, Wambe 6, WOJTA 14/3, Van Malderen 4, Sissoko 10. Csere: Deneil 7/3, Papova 2.

(Forrás: peacpecs.hu)