Legyőzte Japánt a vb-re készülő hokiválogatott

2013. 04. 10.

A vasárnap kezdődő budapesti divízió I-es világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott 7-0-ra nyert a japán csapat ellen barátságos mérkőzésen a káposztásmegyeri Jégpalotában.

Az első harmadban remekül játszott a magyar csapat, az ellenfél alig tudta veszélyeztetni Hetényi kapuját. Közben elől a gólok sem maradtak el. A 8. percben a vb-debütálásban reménykedő Gőz remek passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Benket, majd Magosi lőtt úgy a kapuba, hogy a pakk a japán kapusról, Határól csorgott be. Közvetlenül a szünet előtt Kovács a hátsó palánk segítségével tálalt Hári elé, aki nem hibázott.

A második játékrészben már rendezettebben játszott a távol-keleti együttes, ám sem kettős, sem szimpla emberelőnyben nem tudott betalálni, egyszer pedig a kapuvas mentett Hetényi helyett. A 39. percben - létszámfölényben - sakk-matt helyzetből Hári talált be ismét, felavatva ezzel a „félidőben” beálló Nariszavát.

A záró harmadból még csak 17 másodperc telt el, amikor Sofron ütőjére vándorolt a korong, a gólerős csatár a hálóőrt is kicselezve volt eredményes. Dupla létszámfölényben Mihály bombázott a jobb felső sarokba, a végén pedig Sofron adta meg a kegyelemdöfést.

A magyarok ezt megelőzően csupán egyszer, még 2005. november 12-én, Újpesten, egy barátságos mérkőzésen tudtak ilyen nagy arányban nyerni a japánok ellen.

A meccs legjobb támadója Sofron István lett, a legjobb kapus pedig Hetényi Zoltán.

Rich Chernomaz (szövetségi kapitány, Magyarország)
- Jól játszottunk, remekül kihasználtuka helyzeteinket, veszélyesek voltunk a kapura, de a védekező játék is ment. Nem járattuk nagyon a korongot, de így sem hagytunk semmi esélyt az ellenfélnek ma. Jobbak voltunk sebességben is, és nem tudták velünk felvenni a versenyt.

Mark Mahon (szövetségi kapitány, Japán)
- A magyar cspat nagyon jó, remekül edzett, és rengeteg energiát fektettek ebbe a meccsbe. Nem tudtuk velük felvenni a versenyt, egész este három lépéssel előttünk jártak az egész meccsen. Most arra kell gondolnunk, hogy most csak az a feladatunk, hogy rendesen felkészüljünk a világbajnokságra, nem az eredmény volt ezen a tornán a lényeg. Persze mindig borzasztó veszíteni, főleg 7-0-ra. De fontos megemlíteni, hogy még csak három és fél napja vagyunk Magyarországon, hosszú utunk volt, és a tegnapi meccs is rengeteg energiát kivett a csapatból. Ma nem jött ki a lépés. A világbajnokságon minden meccset meg szeretnénk nyerni, erre készülünk, hogy ez sikerül-e, azt még nem tudom, de a legjobbakban reménykedünk.

Eredmény:
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 7–0 (3–0, 1–0, 3–0), Káposztásmegyer, Jégpalota, 1900 néző. Vezette: Babic, Haszonits, Nagy A. Németh M.
MAGYARORSZÁG: Hetényi – Sille, Szirányi B., Sofron, Bartalis, Ladányi – Gőz, Horváth A., Mihály Á., Sikorcin, Benk – Vas M., Kiss D., Kovács Cs., Vas J., Hári – Pozsgai, Szélig, Magosi, Nagy K., Nagy G
JAPÁN: Hata (Nariszava) – Keller, Kavasima, Szato, Szuzuki, Tanaka R. – Haga, Hasimoto, Takagi, Tanaka G., Mizucchi – Janadori, Szaszaki, Kudzsi, Ueno, Jamasita – Jamada, Kavai, Oszava, Mitamura, Takahasi
Gólszerző: 7:39 Benk (Gőz – 1–0 ), 13:06 Magosi (Nagy G., Nagy K. – 2–0), 19:35 Hári (Kovács Cs., Vas J. – 3–0), 38:58 Hári (Mihály, Ladányi – ee., 4–0), 40:17 Sofron (Bartalis, Ladányi – 5–0), 51:41 Mihály (Vas M., Ladányi – kettős ee. 6–0), 58:44 Sofron (Bartalis, Ladányi – 7–0)
Kiállítás: 6, ill. 8 perc

A hajrában egy, a cserepadok között álló fotós fejsérülést szenvedett, miután eltalálta a kipattanó korong.
A divízió I-es vb vasárnap kezdődik, a japánok a záró napon lesznek a magyarok ellenfelei.

Egy fővel szűkült a keret

Rich Chernomaz a japánok elleni magabiztos győzelem után még egy fővel szűkítette a magyar válogatott keretet. Bálizs Bence már biztosan nem lesz ott a budapesti világbajnokságon.
Az eredeti elképzelések szerint a japánok elleni mérkőzést követően már a végleges keretet hirdette volna ki a kapitány, aki azonban végül úgy döntött, hogy vár még a döntéssel.

"Egy hátvédtől 24 órával a világbajnokság első meccse előtt búcsúzunk majd el, illetve akkor nevezzük meg, ki lesz a kapusok közül a harmadik számú. Addig még van négy edzésünk, ahol bármi megtörténhet, és szeretném, ha egy esetleges sérülés esetén sem kerülnénk nehéz helyzetbe hátvéd poszton."

A magyar válogatott jelenlegi kerete a világbajnokságra:

Kapusok: HETÉNYI Zoltán, RAJNA Miklós (SAPA Fehérvár AV 19), SZUPER Levente (VASAS SC),

Hátvédek: GŐZ Balázs (Miskolci JJSE), HORVÁTH András (SAPA Fehérvár AV 19), KISS Dániel (Dab-Docler), POZSGAI Tamás (SAPA Fehérvár AV 19), SILLE Tamás (SAPA Fehérvár AV 19), SZÉLIG Viktor (Briancon-Diables HC), SZIRÁNYI Bence (Miskolci JJSE), TOKAJI Viktor (SAPA Fehérvár AV 19), VAS Márton (SAPA Fehérvár AV 19)

Csatárok: BARTALIS István (Troja-Ljungby), BENK András (SAPA Fehérvár AV 19), HÁRI János (MODO), KOVÁCS Csaba (SAPA Fehérvár AV 19), LADÁNYI Balázs (Bolzano), MAGOSI Bálint (SAPA Fehérvár AV 19), MIHÁLY Árpád (SAPA Fehérvár AV 19), NAGY Gergő (Miskolci JJSE), NAGY Krisztián (Miskolci JJSE), SIKORCIN Ladislav (SAPA Fehérvár AV 19), SOFRON István (SAPA Fehérvár AV 19), VAS János (Dijon HC)

Megvan a 22 fős brit keret a vb-re

Tony Hand, a brit jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte végleges, 22 fős keretét a vasárnap kezdődő budapesti divízió 1/A-s világbajnokságra. A szigetországiak vasárnap éppen a magyarok ellen kezdik meg szereplésüket a tornán.
Hand a dobogóra várja együttesét, amely háromnapos edzőtábor után érkezik a magyar fővárosba.