Legyőzték a nők a lengyeleket, az ötödik helyért mérközhetnek

2013. 10. 07.

A magyar női asztalitenisz-válogatott csaknem háromórás mérkőzésen 3-2-re nyert a lengyelek ellen vasárnap a schwechati Európa-bajnokságon. Téglás Péter csapata így hétfőn az 5. helyért játszhat a fehéroroszokkal.

A lengyelek 2009-ben ezüstérmes csapatából hiányzott honosított kínai játékosuk, s a magyarok ellen nem nevezték a paralimpiai bajnok Natalia Partykát sem. Az ellenfél az oroszoktól kapott ki 3-1-re, míg Téglás Péter csapata Romániától szenvedett 3-0-s vereséget a szombati negyeddöntőben.

Az első meccsen az Eb előtt bokasérüléssel bajlódó Póta esélyt sem hagyott Stefanskának, könnyed, biztos játékkal negyedóra alatt nyert. Lovas elcsent egy szettet Grzybowskától, de a folytatásban nem találta a dinamikusan kontrázó lengyel játékának az ellenszerét. Pergelnek 24 percre volt szüksége, hogy érvényesítse a tudáskülönbséget Pietkiewicz ellen. Póta ellenfele fonákjára játszva váltakozó sikerrel próbálta lassítani Grzybowskát, a döntő szettben 0-4-ről fordított, de 8-6-ról kikapott.

A mindent eldöntő meccsre mégis beszállt Partyka - mivel egy új szabály szerint a második meccs után lehet jelezni a cserét -, akivel Lovas rendkívül kiélezett csatát vívott. A döntő szettben Partyka 6-4-re, majd 8-6-ra vezetett, de Lovas visszahozta a meccset.

"Szívtuk a fogunkat, amikor láttuk, hogy Partyka ellen kell játszanom" - nyilatkozta az MTI-nek Lovas. "Sokszor játszottam vele, s mindig ilyen halálmeccseket vívtunk. Általában a harmadik pozícióban találkoztunk, ami sokszor a mérleg nyelve. Most is sok kiélezett, egyérintéses poén volt."

Lovas hozzátette, a győzelem azért is fontos volt, mert így már pontszerző a csapat. A magyarok hétfőn 13 órakor az 5. helyért az osztrákokat legyőző fehéroroszokkal találkoznak.

nők, az 5-8. helyért:
MAGYARORSZÁG-LENGYELORSZÁG 3-2
Póta Georgina-Kinga Stefanska 3-0 (6, 2, 3), Lovas Petra-Katarzyna Grzybowska 1-3 (8, -3, -7, -11), Pergel Szandra-Monika Pietkiewicz 3-1 (8, 3, -7, 9), Póta-Grzybowska 2-3 (-2, 6, -7, 8, -9), Lovas-Natalia Partyka 3-2 (-9, 3, -9, 7, 9)

Nem sikerült a bravúr a férfiaknak

A magyar férfi asztalitenisz-válogatott kikapott a románoktól, így Pázsy Ferenc csapata nem jutott fel az élvonalba, s a 15. helyért játszik hétfőn.

férfiak, második vonal (challenge divízió),
elődöntő:
ROMÁNIA-MAGYARORSZÁG 3-1
Adrian Crisan-Jakab János 3-0 (8, 9, 8), Ovidiu Ionescu-Pattantyús Ádám 0-3 (-8, -5, -7), Constantin- Cioti-Kosiba Dániel 3-1 (-6, 9, 10, 8), Crisan-Pattantyús 3-0 (6, 9, 7)

A magyarok ellenfele a szlovák válogatott lesz hétfőn 13 órakor.