Lékó az éllovassal is remizett, az ötödik helyen fejezte be a GP tornát

2012. 10. 03.

Lékó Péter döntetlennel fejezte be szereplését szerdán a sakk Grand Prix-sorozat londoni versenyén, így veretlen maradt a tornán, és az ötödik helyet szerezte meg.

A viadal honlapja szerint a 11. fordulóban a magyar nagymester tizedszer remizett, a sötét bábukat vezetve az éllovas azeri Sahrijar Mamedzsarovval osztozott meg a ponton, utóbbi hármas holtversenyben végzett az élen.
Lékó a második fordulóban az ukrán Vaszilij Ivancsuk ellen nyert, többi partiján döntetlent ért el.

A Grand Prix-sorozat hat állomásból áll, a mostani verseny az első. Az összesített sorrend első két helyezettje vehet majd részt a 2014-es világbajnok-jelölti viadalon. A következő verseny november 21-én rajtol Taskentben.

Végeredmény:
Sahrijar Mamedzsarov (azeri), Veszelin Topalov (bolgár), Boris Gelfand (izraeli) 7-7 pont, Alekszandr Griscsuk (orosz) 6,5, Lékó Péter 6, Vang Hao (kínai, Wang Hao) 5,5, Vaszilij Ivancsuk (ukrán), Michael Adams (angol) 5-5, Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég), Domínguez Perez (kubai) 4,5-4,5, Anish Giri (holland), Hiraku Nakamura (amerikai) 4-4