Lezárult a női NB I alapszakasza

2012. 03. 11.

A 22. forduló rangadóját a Sopron 57–55-re megnyerte a Pécs ellen, s az élen zárt a tabellán, ráadásul veretlenségét is megőrizte. A második helyet megszerző Győr a negyedik Zalaegerszeg otthonában győzött. Az FTC kiütötte a Baját, a BSE legyőzte a Ceglédet.

Az alapszakasz záró fordulójának rangadóján a Sopron a Pécset fogadta. A házigazdák már az első negyedben ötpontos előnyre tettek szert, s végigvezetve megnyerték az összecsapást. A második játékrészben feljött három pontra a 18 pontig jutó Alexandria Quigley vezette Pécs, sőt a záró negyedben ki is egyenlített, majd a vezetést is átvette. A hajrában Olekszandra Kurasova egyenlített, majd Fűrész Diána büntetőivel behúzta a meccset az alapszakaszgyőztes Sopron.

A ZTE az első negyedet még megnyerte a Győr ellen, ám a vendégek fordítani tudtak, s végül hat ponttal győztek, így megőrizték második helyüket a tabellán. A győrieknél négyen is tíz pont fölé jutottak.

Az FTC roppant fölényesen, végigvezetve felőrölte a Baját hazai pályán; a BSE-FCSM még a nagyszünetben is hátrányban volt a Cegléd ellen, ám végül megfordította a találkozót. Az ELTE-BEAC Újbuda alulmaradt a DKSK-val szemben, így végül az utolsó helyen zárta az alapszakaszt.

Az élen a Sopron végzett, mögötte a Győr a második, a Pécs a harmadik és a ZTE a negyedik.

NŐI KOSÁRLABDA NB I 22. FORDULÓ
Atomerőmű-KSC Szekszárd–Vasas Basket 67–72 (19–4, 13–20, 16–23, 19–25)
MESTERMÉRLEG
Magyar Gergely: – Artúr barátomnak üzenem, amit eszik-iszik…
Diósadi Deák Éva: – Gratulálok lányoknak, ilyen negatív kezdés után így talpra állni, nem volt mindennapi teljesítmény.

UNIQA-EUROLEASING SOPRON–PÉCS 2010 57–55 (17–12, 13–15, 16–11, 11–17)
SZÉKELY NORBERT: Sporttörténelmi pillanat, hogy a soproni csapat veretlenül lett alapszakaszgyőztes. Ezt a lányoknak és a lelkes közönségünknek is köszönjük.
ZELJKO DJOKICS: Utolsó három idegenbeli mérkőzésünkön bebizonyítottuk, hogy a csapat nagyot fejlődött, és ezek után nem megyünk esélytelenül Győrbe a Magyar Kupa-összecsapásokra.

ELTE-BEAC ÚJBUDA–DKSK MISI 62–76 (15–16, 15–25, 11–17, 21–18)
Balogh Judit: – A szurkolótáborunk felkészült a playoffra, nekünk ez még hátravan.
Milen Vukicsevics: – Küzdöttünk a szerencséért, amely azonban sajnos egész évben elpártolt tőlünk, hol saját magunknak, hol az ellenfeleink mérkőzésének alakulásának köszönhetően.

FERENCVÁROS–BAJAI NKK 84–55 (21–13, 19–11, 21–14, 23–17)
Farkas Sándor: – A mai összecsapás méltó befejezése volt az alapszakaszunknak, reméljük a jó folytatást. Nagyon örülök annak, hogy ma mindenki pályára tudott lépni csapatomban.
Sztevan Csupics: – A Fradi jobban játszott, ezért megérdemelt nyert ma. Gratulálok ellenfelünknek!

BSE-FCSM–CEGLÉDI EKK 76–62 (16–23, 20–16, 21–13, 19–10)
Puskás Atúr: – Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek, emiatt is maximális tiszteletem a lányoknak ! Gratulálok csapatomnak !
Újhelyi Gábor: – Sajnos nem olyan bő a keretünk, hogy ennyi sérültet eltudjunk viselni. Ez már a sokadik mérkőzésünk, amit a végjátékban bukunk el!

ZTE NKK–UNI SEAT GYŐR 63–69 (20–17, 6–16, 21–17, 16–19)
Gáll Tamás: – Kár a mérkőzésért, mert egy kis plusszal nyerhettünk volna egy jó csapat ellen. Egyénileg többet kellett volna mutatni.
Füzy Ákos: – Tartalmas, szép epizódokkal tarkított alapszakaszt zártunk közepes játékkal, de időnként jó védekezéssel.

NŐI KOSÁRLABDA NB I AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE: 1. Sopron 22 22 – 744–1185 1.000, 2. Győr 22 20 2 1787–1306 0.955, 3. Pécs 22 18 4 1718–1282 .909*, 4. Zalaegerszeg 22 15 7 1603–1430 .841, 5. Ferencváros 22 14 8 1489–1397 .818, 6. Baja 22 9 13 1411–1552 .705*,7. Vasas 22 9 13 1293–1314 .705,8. Szekszárd 22 7 15 1476–1720 .659, 9. Diósgyőr 22 7 15 1403–1589 .659,10. Cegléd 22 6 16 1359–1581 .636,11. BSE 22 3 19 1220–1588 .568,12. BEAC 22 2 20 1253–1812 .545
* A versenybizottság hétfőn dönt a pécsiek és a bajaiak tartozása ügyében

A negyeddöntő párosítása (amennyiben ez marad az alapszakasz végeredménye): Sopron–Szekszárd, Győr–Vasas, Pécs–Baja, Zalaegerszeg–Ferencváros