Li nyerte az Australian Opent

2014. 01. 26.

A kínai Li Na nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbajnokság női versenyét, miután a szombati döntőben 7:6 (7-3), 6:0-ra legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát.

A negyedik helyen kiemelt, februárban 32 éves Li, aki harmadik fináléját vívta Melbourne-ben, 1 óra 37 perc alatt kerekedett felül 24 éves pozsonyi riválisán úgy, hogy az első, szoros - végül rövidítésben megnyert - játszmát követően a másodikban már iskolajátékkal diadalmaskodott, egyetlen gémet sem vesztve. Sikerével kettejük különmérlegét 5-0-ra javította a világranglistán negyedik kínai teniszező, aki pályafutása kilencedik tornagyőzelmét aratta.
A vuhani játékos Grand Slam-versenyen a 2011-es Roland Garros után másodszor győzött, s a melbourne-i elsőségért 2 650 000 ausztrál dollárt (51,7 millió forint) kapott.

A Lukasz Kubot, Robert Lindstedt lengyel, svájci kettős nyerte a férfiak párosversenyét, miután a fináléban két sima szettben legyőzte az Eric Butorac, Raven Klaasen amerikai, dél-afrikai duót.

Australian Open

női döntő:
Li (kínai, 4.)-Cibulkova (szlovák, 20.) 7:6 (7-3), 6:0

férfi páros, döntő:
Kubot, Lindstedt (lengyel, svájci, 14.)-Butorac, Klaasen (amerikai, dél-afrikai) 6:3, 6:3