Liu Shaolin Sándor nagyot robbantott Sanghajban

2014. 12. 13.

Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert szombaton 500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók sanghaji világkupaversenyén.

A viadal honlapja szerint a magyar sportoló a nap során magabiztosan menetelt az előfutamoktól egészen az A döntőig, a fináléban pedig harmadikként ért célba, ám kínai riválisát szabálytalanság miatt kizárták, így Liu a második helyen végzett.

Az aranyérmet a koreai Kvak Dzson Gi nyakába akasztották, 87 ezreddel előzte meg magyar ellenfelét, aki a sportág honi történelmének eddigi legnagyobb sikerét aratta világkupán.

Liu Shaolin Sándor három számban is rajthoz állt februárban a szocsi téli olimpián: 500 méteren 18., 1000-en 16., míg 1500-on 20. lett.