Lochte, Phelps előtt az amerikai válogatón

2012. 06. 26.

Omahaban megkezdődött az Egyesült Államok olimpiai kvalifikációs bajnoksága.

Az első nap három döntőt rendeztek. A sláger szám a férfi 400m vegyes volt, ahol Ryan Lochte 83 század másodperccel megelőzte nagy vetélytársát Michael Phelpset. Ha az időeredményeket nézzük a két úszó, illetve a harmadik helyen végzett Tyler Clary is jóval jobb időt ért el, mint amivel Cseh László nyerte a debreceni kontinens bajnokságot.
Férfi 400m gyorson is jobbat úszott a két amerikai, mint az EB-n a német Biedermann és Kis Gergő, de itt jóval közelebb van a két európai amerikai riválisához, mint a vegyes számban.
Hosszú Katinka EB győztes idejénél is jobb az ideje a női 400m vegyes győztes Elizabeth Beiselnek.