Lőrincz Viktor bronzérmet nyert a belgrádi EB-n

2012. 03. 12.

Lőrincz Viktor bronzérmet szerzett vasárnap a kötöttfogásúak 84 kg-os kategóriájában a belgrádi birkózó Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség honlapja szerint a 21 éves versenyző a bronzcsatában nagy küzdelemben az észt Eerik Aps ellen bizonyult jobbnak három menetben. A beszámoló alapján a korábban junior Eb-aranyérmes Lőrincz elsősorban jobb állóképességének köszönhetően győzött.

Lőrincz bravúros győzelemmel kezdett a nyolcaddöntőbe jutásért, ugyanis két menetben nyert a világbajnoki bronzérmes finn Rami Antero Hietaniemi ellen, de a következő körben már nem bírt a bolgárok világbajnokával, Hriszto Dijanov Marinovval. Legyőzője ugyanakkor beverekedte magát a döntőbe, így Lőrincz vigaszágra került.

A folytatásban a magyar versenyző a dán Christian Brix Röd ellen simán diadalmaskodott, majd a grúz Vladimer Gagasidze már nagyobb erőbedobásra késztette, de háromszor két percben végül őt is felülmúlta, s így küzdhetett a harmadik helyért. A zárónap másik két magyarja, a 66 kg-os Korpási Bálint és a 74 kg-os Szabó Martin egy-egy 32 között elszenvedett vereséggel kiesett.

Lőrincz a magyar küldöttség ötödik dobogós helyezését szerezte meg Belgrádban, miután kedden a szabadfogású Wöller Gergő (66 kg) bronzérmet nyert, majd csütörtökön a szintén szabadfogású Ligeti Dániel (120 kg) második, Hatos Gábor (74 kg) harmadik lett, míg a kötöttfogásúknál szombaton Módos Péter (55 kg) lett ezüstérmes.

A kötöttfogású Európa-bajnokság végeredménye:

55 kg (20 induló). Döntő: Alijev – Módos 3:0, 0:2, 1:0
Európa-bajnok: Elcsin Alijev (Azerbajdzsán), 2. MÓDOS PÉTER (MAGYARORSZÁG), 3. Fatih Ucuncu (Törökország) és Alakszandar Kosztadinov (Bulgária), 5. Dmitri Harko (Ukrajna) és Victor Ciobanu (Moldova)
60 kg (26). Döntő: Lévai – Angelov 2:0, 1:0
Európa-bajnok: Lévai István (Szlovákia), 2. Ivo Angelov (Bulgária), 3. Davor Stefanek (Szerbia) és Arszlan Abdullin (Oroszország), 5. Makszim Kazsarszki (Fehéroroszország) és Kamran Mammadov (Azerbajdzsán)
66 kg (29). Döntő: Stabler – Carpen 3:0, 1:0
Európa-bajnok: Frank Stabler (Németország), 2. Georgian Carpen (Románia), 3. Ove Mathias Günther (Svédország) és Iszlam-Beka Albijev (Oroszország), 5. Alekszandar Makszimovics (Szerbia) és Jaroszlav Kardas (Fehéroroszország),... 18. Korpási Bálint
74 kg (31). Döntő: Vlaszov – Tszhadaja 7:2, 1+:1
Európa-bajnok: Roman Vlaszov (Oroszország), 2. Manucsar Tszhadaja (Grúzia),3. Alexsandr Kazakevic (Litvánia) és Arszen Dzsulfalakjan (Örményország), 5. Christophe Guénot (Franciaország) és Dmitri Piskov (Ukrajna),... 22. Szabó Martin
84 kg (32). Döntő: Marinov - Janikowski 1:0, 2:0
Európa-bajnok: Hriszto Marinov (Bulgária), 2. Damian Janikowski (Lengyelország), 3. Zsan Belenjuk (Ukrajna) és LŐRINCZ VIKTOR (MAGYARORSZÁG), 5. Laimutis Adomaitis (Litvánia) és Eerik Aps (Észtország)
96 kg (24). Döntő: Alekszanjan – Ezerskis 5:0, 3:0
Európa-bajnok: Artur Alekszanjan (Örményország), 2. Mindaugas Ezerskis (Litvánia),3. Salva Gadabadze (Azerbajdzsán) és Szergij Rutenko (Ukrajna), 5. Damian Fedorowicz (Lengyelország) és Oliver Hassler (Németország),… 8. Rizmajer György
120 kg (23). Döntő: Kayaalp – Barojev tus, 1:0, 3:0-nál
Európa-bajnok: Riza Kayaalp (Törökország), 2. Haszan Barojev (Oroszország), 3. Jevgenyij Orlov (Ukrajna) és Jurij Patrikejev (Örményország), 5. Meszud Hasimzade (Azerbajdzsán) és Deák-Bárdos Mihály (Magyarország)