Madridban is győzött a Veszprém, a Szeged elfáradt a második félidőre

2012. 10. 15.

Az MKB Veszprém óriási bravúrral 27-26-ra győzött vasárnap az Atlético Madrid otthonában a kézilabda BL harmadik fordulójában, ezzel továbbra is százszázalékos.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladt a két együttes, aztán a veszprémiek kihasználták a előző idényben a második helyen zárt madridi együttes kisebb megingását, és 22 perc elteltével előnyhöz jutottak (9-8). A folytatásban is többnyire a vendégcsapat vezetett, sőt, a lefújás előtt másodpercekben sikerült kétgólos előnyt szerezni.

A folytatásban gyorsan kiegyenlítettek a madridiak, és a 47. percben a vezetést is megszerezték, majd háromgólos előnyhöz jutottak. Ekkor még úgy tűnt, nem sikerül megszerezni az első idegenbeli győzelmet a spanyol gárda ellen, ám Nagy László és a többiek másképp gondolták. Ledolgozták a hátrányt, és a lefújás előtt a világklasszis Nagy vezérletével - aki egymaga tíz gólt szerzett - újra előnybe került a Veszprém.

Az utolsó másodpercek rendkívül izgalmasan alakultak, a hazaiaknak esélyük volt az egyenlítésre - még a kapust is lehozták - de némi veszprémi "segédlettel" eladták a labdát. Jurkiewicz még behúzott egyet dühében Nagynak, de ez már semmin sem változtatott.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló:
ATLETICO MADRID-MKB VESZPRÉM 26-27 (13-15), Madrid, játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok).
ATLETICO: Hombrados, Dahl (kapusok), Aguinagalde 4, Barachet 4, Canellas 3, Davis 1, Edu, Ferrer, Gojun 3, Jurkiewicz 1, Källman 1, Lazarov 2, Markussen 3, Masachs 2, Parrondo 1, Romero
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Császár 2, Iváncsik G., Iváncsik T. 4, Jamali 5, Laluska 1, Nagy L. 10, Oneto 3, Pérez, Rodriguez 1, Schuch, Sulic, Terzic, Ugalde 1, Vilovski
THW Kiel (német)-Constanta (román) 35-14
Celje (szlovén)-Sävehof (svéd) 31-25
Az állás: 1. THW Kiel 6 pont (110-75), 2. MKB VESZPRÉM 6 (96-75), 3. Atlético Madrid 2 (81-81), 4. Celje 2 (75-85), 5. Sdvehof 2 (94-105), 6. Constanta 0

40 percig bírta a Berlin tempóját a Szeged

A második félidő elejéig jól játszó Pick Szeged 29-22-re kikapott az esélyesebb vendég német Füchse Berlintől a férfi kézilabda BL harmadik fordulójában.
Az előző idényben a negyedik helyen zárt Berlin esélyeshez méltóan kezdett, kemény védekezéssel gyakran szerzett labdát, és 10-7-re elhúzott. Fokozatosan tért magához a Szeged, és amikor feljött 11-10-re, a vendégek időt kértek. Ettől nem tört meg a hazaiak lendülete, és emberelőnyben sikerült fordítani. A szünet előtti utolsó percben a "Rókák" ledolgozták kétgólos hátrányukat.

A második félidő elején a vendégek akarata érvényesült, ismét elléptek, és pokolian nehéz volt "visszajönni a meccsbe". A Berlin gyors és gyakorta sikeres támadásokkal, valamint zárt védekezéssel őrizte előnyét, a Tisza-partiaknak minden energiájukat mozgósítaniuk kellett. A hangulat is egyre paprikásabb lett, sok volt a reklamálás, veszekedés a pályán.
Tíz perccel a vége előtt, emberelőnyben két eladott labdával Romero duplázott, és először vált négygólossá a hátrány (20-24). Skaliczki László vezetőedző időt kért, de már nem volt visszaút, a hajrában a német gárda már nem engedte ki kezéből az irányítást, és megérdemelten nyert. A Pick története során mind a kilenc alkalommal kikapott német csapatok ellen a legrangosabb európai kupában.

A Szeged csütörtökön a Dinamo Minszk otthonában lép pályára. A fehérorosz gárda szombaton csupán egyetlen góllal kapott ki a végső győzelemre is esélyesnek tartott Barcelona otthonában.
A csoportokból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Férfi Bajnokok Ligája, D-csoport, 3. forduló:
PICK-SZEGED-BERLIN 22-29 (14-14), Szeged, játékvezetők: Hansen, Pettersen (norvégok).
SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 4, Balogh 5, Blazsevics 2, Buday 2, Czina, Hegedűs, Kekezovics, Larholm 2, Nagy, Pribanic, Prodanovics 2, Sulc 3, Vadkerti, Zubai 2
BERLIN: Heinevetter 1, Stochl (kapusok), Bult 2 (1), Christophersen 6, Igropulo 2, Jaszka 3, Laen 1, Löffler, Lund, Nincevic 7 (1), Pevnov 2, Richtwien 2, Romero 3, Sellin, Spoljaric
Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 0, ill. 4/2.
Barcelona (spanyol)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 25-24
Schaffhausen (svájci)-Croatia Zagreb (horvát) 28-27
Az állás: 1. Barcelona 6 pont, 2. Berlin 4, 3. Zagreb 3, 4. SZEGED 2 (79-88), 5. Schaffhausen 2 (80-90), 6. Minszk 1