Magyar arany és bronz a tereptriatlon Európa-bajnokságon

2013. 09. 09.

Az ausztriai Wolfgangsee adott otthont az Tereptriatlon Európa-bajnokságnak, amely az év utolsó nagy kontinens viadala volt.

A magyar csapat szinte minden kategóriában képviselte hazánkat. Szebeni Endre Európa-bajnoki címet, Vass Benedek bronzérmet szereztek a viadalon.

Az elit kategóriában indult Poór Brigitta U23 világbajnok és Mester Bálint (a képen) korosztályos világbajnoki bronzérmes, mindketten a X2S Haibike TEAM tagjai. Poór magához képest közepes úszás után nagyszerűen kerékpározott a 22 km hosszú, számára nem igazán kedvező pályán, végül a 6 km-es terepfutáson javuló formáját hozta, így végül 6. helyen ért célba.

Mester kockáztatott és a korosztályos éremesély helyett az elit kategóriában indult, ahol a kontinens legjobb profi versenyzőivel állt a rajtvonalhoz. Minden távon egyenletesen teljesített, kicsit tartalékolt a végére és a futása valóban kiemelkedően jól sikerült, de a főállású sportolók teljesítményének eléréséhez még fejlődnie kell. Idejével a korosztályos verseny dobogóján állhatott volna, mégsem bánta a döntését: „Gyengébben sikerült mint gondoltam, de erősödni kell még az Elite kategóriához...”

Szebeni Endre a 70-74 évesek között szerezte meg az aranyérmet, de a versenyen indultak még a 75-79 kategóriában is versenyzők! Vass Benedek első nemzetközi terepversenyéről bronzéremmel térhetett haza.

Száraz Dénes, aki színészi elfoglaltsága mellett készült a versenyre, a korosztályos Országos Bajnoki címe után a nemzetközi mezőnyben is bizonyított, 7. helyen ért célba az egyik legerősebb kategóriában.

Az Európa-bajnokság abszolút győztesei a német Kathrin Müller és a cseh Jan Celustka.
A magyar szezonzáró bajnokságra szeptember 15.-én kerül sor, Piliscsabán, az Életfa Terepfesztiválon, ahol az Európa-bajnokság minden résztvevője rajthoz áll.

(Forrás: terepsport.hu)