Vissza az előző oldalra

TOKIÓ 2020 - OLIMPIAI CSAPAT

  férfiak nők összesen kvótaszerzők olimpiai résztvevő tartalék
ASZTALITENISZ 3+1  5+1 *Pergel Szandra (csapat)
*Madarász Dóra (csapat)
*Fazekas Mária (csapat)
 Majoros Bence (egyes)
 Pergel Szandra (vegyes páros)
 Szudi Ádám (vegyes páros)
Póta Georgina (egyes,csapat)
Madarász Dóra (egyes, csapat)
Pergel Szandra (csapat)
Majoros Bence (egyes)
Pergel Szandra (vegyes páros)
Szudi Ádám (vegyes páros) 
Fazekas Mária (csapat)
ATLÉTIKA 12  19 Teljesítették a részvételi szintet:

Halász Bence (kalapácsvetés)
Márton Anita (súlylökés)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Kácser Zita (3000m akadályfutás)
Kozák Luca (100m gátfutás)

További 13 sportoló a ranglista zárása
után szerzett kvótát

Bartha-Kéri Bianka (800m)
Kovács Barbara (20km gyaloglás)
Madarász Viktória (20km gyaloglás)
Nguyen Anasztázias (távolugrás)
Szilágyi Réka (gerelyhajítás)
Tóth Lili Anna (3000m akadályfutás)
Wágner-Gyürkés  Viktória (3000m akadályfutás)

Helebrandt Máté (50km gyaloglás)
Koroknai Máté (400m gátfutás)
Szögi István (1500m síkfutás)
Szűcs Valdó (110m gátfutás)
Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás)
Venyercsán Bence (50km gyaloglás)
****

Bartha-Kéri Bianka (800m)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Kácser Zita (3000m akadályfutás)
Kovács Barbara (20km gyaloglás)
Kozák Luca (100m gátfutás)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20km gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Nguyen Anasztázias (távolugrás)
Szilágyi Réka (gerelyhajítás)
Tóth Lili Anna (3000m akadályfutás)
Wágner-Gyürkés  Viktória (3000m akadályfutás)

Halász Bence (kalapácsvetés)
Helebrandt Máté (50km gyaloglás)
Koroknai Máté (400m gátfutás)
Szögi István (1500m síkfutás)
Szűcs Valdó (110m gátfutás)
Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás)
Venyercsán Bence (50km gyaloglás)
-
BIRKÓZÁS 5 1 6 *Lőrincz Viktor (kötöttfogás 87kg)
*Lőrincz Tamás (kötöttfogás 77kg)
*Korpási Bálint (kötöttfogás 67kg)
*Szőke Alex (kötöttfogás 97kg)

*Sastin Marianna (női 62kg)

*Muszukajev Iszmail (szabadfogás 65kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás 87kg)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás 77kg)
Korpási Bálint (kötöttfogás 67kg)
Szőke Alex (kötöttfogás 97kg)

Sastin Marianna (női 62kg)

Muszukajev Iszmail (szabadfogás 65kg)
-
EVEZÉS 1   1 *Pétervári-Molnár Bendegúz (férfi egypár) Pétervári-Molnár Bendegúz (férfi egypár)
ÍJÁSZAT 1   1 Balogh Mátyás Balogh Mátyás -
JUDO 3 4 7 Ungvári Attila (81kg)
Tóth Krisztián (90kg)
Cirjenics Miklós (100kg)
Czernoviczki Éva (48kg)
Pupp Réka (52kg)
Karakas Hedvig (57kg)
Özbas Szofi (63kg)
Ungvári Attila (81kg)
Tóth Krisztián (90kg)
Cirjenics Miklós (100kg)
Czernoviczki Éva (48kg)
Pupp Réka (52kg)
Karakas Hedvig (57kg)
Özbas Szofi (63kg)
-
KAJAK-KENU 8 10 18 *Kopasz Bálint (K1 1000m)
*Balla Virág (C2 500m)
*Takács Kincső (C2 500m)
*Nagy Bianka (C1 200m)
*Kozák Danuta (K1 500m)
*Lucz Dóra (K1 200m)
*Gazsó Alida Dóra (K4 500m)
*Csipes Tamara (K4 500m)
*Medveczky Erika (K4 500m)
*Bodonyi Dóra (K4 500m)
*Nádas Bence (K4 500m)
*Tótka Sándor (K4 500m)
*Birkás Balázs (K4 500m)
*Kuli István (K4 500m)
*Adolf Balázs (C2 1000m)
*Fejes Dániel (C2 1000m)
*Béke Kornél (K2 1000m)
*Varga Ádám (K2 1000m)

*Schmid Julia (C1 szlalom)
Kozák Danuta (K1, K2, K4 500m)
Csipes Tamara (K1, K2, K4 500m)
Bodonyi Dóra (K2, K4 500m)
Kárász Anna (K1 200m, K4 500m)
Medveczky Erika (K2 500m)
Lucz Dóra (K1 200m)
Balla Virág (C2 500m)
Takács Kincső (C1 200m, C2 500m)
Horányi Dóra (C1 200m)
Tótka Sándor (K1 200m, K4 500m)
Csizmadia Kolos (K1 200m, K4 500m)
Varga Ádám (K1, K2 1000m)
Kopasz Bálint (K1 1000m, K4 500m)
Béke Kornél (K2 1000m)
Nádas Bence (K4 500m)
Adolf Balázs (C1, C2 1000m)
Fejes Dániel (C1, C2 1000m)

Schmid Julia (C1 szlalom) 
-
KARATE 1   1 Hárspataki Gábor (75kg) Hárspataki Gábor (75kg) -
KERÉKPÁR 2 1 3 Valter Attila (országúti egyéni)
Parti András (Mountain Bike)
Vas Kata Blanka (Mountain Bike)
Valter Attila (országúti egyéni)
Parti András (Mountain Bike)
Vas Kata Blanka (Mountain Bike)
-
KÉZILABDA   14+1 14+1 *női csapat
Bíró Blanka
Janurik Kinga
Szikora Melinda
Kovács Anett
Lukács Viktória
Kiss Nikoletta
Klujber Katrin
Tomori Zsuzsanna
Kovacsics Anikó
Szucsánszki Zita
Vámos Petra
Helembai Fanny
Kisfaludy Anett
Tóvizi Petra
Csiszár-Szekeres Klára
Háfra Noémi
Szöllősi-Zácsik Szandra
Márton Gréta
Schatzl Nadine  
  Bíró Blanka
Janurik Kinga
Lukács Viktória
Kiss Nikoletta
Klujber Katrin
Tomori Zsuzsanna
Kovacsics Anikó
Szucsánszki Zita
Vámos Petra
Bordás Réka
Kisfaludy Anett
Háfra Noémi
Szöllösi-Zácsik Szandra
Márton Gréta
Schatzl Nadine
tartalék játékost a
15 fős csapatból
később jelölik ki. 
ÖKÖLVÍVÁS 1   1 Gálos Roland (57kg) Gálos Roland (57kg) -
ÖTTUSA 2 2 4 **Demeter Bence
**Marosi Ádám
**Kasza Róbert
**Bereczki Richárd
**Kardos Bence
**Kovács Sarolta
**Gulyás Michelle
**Alekszejev Tamara
Kovács Sarolta
Gulyás Michelle

Marosi Ádám
Kasza Róbert
-
RG   1 1 Pigniczki Fanni (egyéni) Pigniczki Fanni (egyéni) -
SPORTLÖVÉSZET 2 2 4 *Péni István (puska)
*Sidi Péter (puska)
*Major Veronika (pisztoly)
*Mészáros Eszter (puska)
Péni István (puska)
Pekler Zalán (puska)
Major Veronika (pisztoly)
Mészáros Eszter (puska)
Péni, Mészáros (puska mix)
-
SÚLYEMELÉS 1   1 Nagy Péter (+109kg) Nagy Péter (+109kg) -
TAEKWONDO 1   1 *Salim Omar (58kg) Salim Omar (58kg) -
TENISZ 1 2 3 Fucsovics Márton (egyes)
Babos Tímea (páros)
Fucsovics Márton (egyes)
Babos Tímea (páros)
Jani Réka (páros)
-
TOLLASLABDA 1 1 2 Sárosi Laura (egyes)
Krausz Gergely (egyes)
Sárosi Laura (egyes)
Krausz Gergely (egyes)
-
TORNA   1 1 Kovács Zsófia (egyéni) Kovács Zsófia (egyéni) -
TRIATLON 2 2 4 *Bicsák Bence (egyéni)
*Tóth Tamás (egyéni)
*Bragmayer Zsanett (egyéni)
*Kovács Zsófia (egyéni)
Bicsák Bence (egyéni)
Tóth Tamás (egyéni)
Bragmayer Zsanett (egyéni)
Kovács Zsófia (egyéni)

mix csapat
-
ÚSZÁS 21 13 34 Rasovszky Kristóf
Olasz Anna (nyíltvízi 10km)

*férfi 4x100m gyors
Kozma Dominik, Németh Nándor, Bohus Richárd, Szabó Szebasztián

*férfi 4x200m gyors
Kozma Dominik, Németh Nándor, Bohus Richárd, Szabó Szebasztián

*férfi 4x100m vegyes
Bohus Richárd, Horváth Dávid, Szabó Szebasztián, Németh Nándor

*női 4x200m gyors
Késely Ajna, Verrasztó Evelin, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka

*mix 4x100m vegyes
Bohus Richárd, Sztankovics Anna, Szabó Szebasztián, Hosszú Katinka

Továbbá az olimpia "A" szintet elért sportolók:

Férfiak: 17
Lobanovszkij Maxim (50m gyors)
Németh Nándor (100m gyors)
Szabó Szebasztián (100m gyors, 100m pillangó)
Kozma Dominik (200m gyors)
Milák Kristóf (200m gyors, 100m, 200m pillangó)
Zombori Gábor (400m gyors)
Kalmár Ákos (1500m gyors)
Bohus Richárd (100m hát)
Telegdy Ádám (100m, 200m hát)
Cseh László (100m, 200m pillangó, 200m vegyes)
Kenderesi Tamás (200m pillangó)
Biczó Bence (200m pillangó)
Bernek Péter (200m, 400m vegyes)
Kós Hubert (200m vegyes)
Verrasztó Dávid (400m vegyes)
Gyurta Gergely (400m vegyes, 1500m gyors)
Holló Balázs (400m vegyes)
Nők: 10
Hosszú Katinka (200m 400m gyors, 1500m gyors,
           100m, 200m hát, 100m, 200m pillangó,
           200m, 400m vegyes)
Késely Ajna (400m, 800m, 1500m gyors)
Kapás Boglárka (400m, 1500m gyors, 200m pillangó)
Mihályvári-Farkas Viktória (1500m gyors, 400m vegyes)
Békési Eszter (200m mell)
Burián Katalin (200m hát)
Szilágyi Liliána (200m pillangó)
Jakabos Zsuzsanna (200m pillangó)
Szabó-Feltóthy Eszter (200m hát)
Sebestyén Dalma (200m vegyes)


Rasovszky Kristóf (nyíltvízi 10km)
Olasz Anna (nyíltvízi 10km)


Bernek Péter ( 400m vegyes)
Bohus Richárd (100m hát)
Cseh László (200m vegyes)
Gyurta Gergely 1500m gyors)
Holló Balázs (4x200m gyors)
Kalmár Ákos (800m, 1500m gyors)
Kenderesi Tamás (200m pillangó)
Kozma Dominik (200m gyors)
Kós Hubert (200m pillangó)
Lobanovszkij Maxim (50m gyors)
Milák Kristóf (100m, 200m pillangó)
Németh Nándor (100m, 200m gyors)
Szabó Szebasztián (100m gyors, 100m pillangó)
Telegdy Ádám (100m, 200m hát)
Zombori Gábor (400m gyors)
Verrasztó Dávid (400m vegyes)


Békési Eszter (200m mell)
Burián Katalin (100m, 200m hát)
Hosszú Katinka (200m hát,
200m pillangó, 200m, 400m vegyes)
Jakabos Zsuzsanna (4x200m gyors)
Kapás Boglárka (200m pillangó)
Késely Ajna (400m gyors, 800m gyors, 1500m gyors)
Mihályvári-Farkas Viktória (1500m gyors, 400m vegyes)
Sebestyén Dalma (200m vegyes, 100m pillangó)

B szintes váltótagok:
Holoda Péter (4x100m vegyes)
Kovács Benedek (4x100m mix vegyes)
Márton Richárd (4x100m mix vegyes)
Takács Tamás (4x100m vegyes)

Gyurinovics Fanni (4x100m mix vegyes)
Halmai Petra (4x100m mix vegyes)
Veres Laura (4x200m gyors)
Verrasztó Evelin (4x200m gyors) 
-
VITORLÁZÁS 2 2 4 *Berecz Zsombor (finn)
*Érdi Mária (laser radial)
*Vadnai Benjamin (laser)
*Cholnoky Sára (RS:X szörf)
Berecz Zsombor (finn)
Érdi Mária (laser radial)
Vadnai Benjamin (laser)
Cholnoky Sára (RS:X szörf)
-
VÍVÁS 4+1 6+2 10+3 női tőr csapat 
Kreiss Fanni (csapat)
Kondricz Kata (csapat)
Pásztor Flóra (csapat)
Mohamed Aida (csapat)
Lupkovics Dóra (csapat)

férfi kardcsapat
Decsi Tamás (csapat)
Gémesi Csanád (csapat)
Szatmári András (csapat)
Szilágyi Áron (csapat)
Iliász Nikolász (csapat)


női kardcsapat
Márton Anna (csapat)
Pusztai Liza (csapat)
Katona Renáta (csapat)
Battai Sugár Katinka (csapat)
László Luca (csapat)

Siklósi Gergely (párbajtőr egyéni)
női tőr csapat 
Kreiss Fanni (egyéni és csapat)
Kondricz Kata (egyéni és csapat)
Pásztor Flóra (egyéni és csapat)


férfi kardcsapat
Decsi Tamás (egyéni és csapat)
Szatmári András (egyéni és csapat)
Szilágyi Áron (egyéni és csapat)


női kardcsapat
Márton Anna (egyéni és csapat)
Pusztai Liza (egyéni és csapat)
Katona Renáta (egyéni és csapat)


Siklósi Gergely (párbajtőr egyéni)
Mohamed Aida (tőr csapat)
Gémesi Csanád (kard csapat)
Battai Sugár Katinka (kard csapat)
VÍZILABDA 12+1 12+1 24+2 *Nagy Viktor
Angyal Dániel
Manhercz Krisztián Péter
Zalánki Gergő
Vámos Márton György
Hosnyánszky Norbert
Pohl Zoltán
Jansik Szilárd
Erdélyi Balázs
Varga Dénes Andor
Mezei Tamás
Hárai Balázs
Vogel Soma


*Gangl Edina
Magyari Alda
Garda Krisztina
Gurisatti Gréta
Gyöngyössy Anikó
Illés Anna
Keszthelyi Rita
Leimeter Dóra
Parkes Rebecca
Rybanska Natasa
Szilágyi Dorottya
Szücs Gabriella
Vályi Vanda
Nagy Viktor
Angyal Dániel
Manhercz Krisztián Péter
Zalánki Gergő
Vámos Márton György
Hosnyánszky Norbert
Pásztor Mátyás
Jansik Szilárd
Erdélyi Balázs
Varga Dénes Andor
Mezei Tamás
Hárai Balázs
Vogel Soma


Gangl Edina
Magyari Alda
Garda Krisztina
Gurisatti Gréta
Gyöngyössy Anikó
Illés Anna
Keszthelyi Rita
Leimeter Dóra
Parkes Rebecca
Rybanska Natasa
Szilágyi Dorottya
Szücs Gabriella
Vályi Vanda
A férfi és női 1-1
tartalék játékost a 13 fős csapatból
később jelölik ki. 
ÖSSZESEN: 80+2 89+5 169+7      

Női asztalitenisz-csapatban, férfi kard-, női kard- és tőrcsapatban, továbbá a férfi és női vízilabdában, valamint női kézilabdában nevezhetőek tartalékok. Ezen sportolókat külön (+ jelöléssel) tüntetjük fel.

* A nemzetnek szerezték a kvótát.

** Öttusában egy nemzet nemenként maximum két versenyzőt nevezhet az olimpiára. Mivel többen is szereztek indulási jogot, a szövetség döntötte el, ki lesz az a két sportoló, aki indulhat a játékokon.

Az úszóváltók létszáma: 6 fő, 4 versenyző + 2 tartalék.

*** ATLÉTIKA: 

Atlétikában 6 sportolónk érte el az induláshoz szükséges szintet.
A sportág kvalifikációs időszaka június 29-én zárult.

Olimpiai szintet elért sportolók: 6 

Halász Bence (kalapácsvetés)
Márton Anita (súlylökés)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Kácser Zita (3000m akadályfutás)
Kozák Luca (100m gátfutás)

A Nemzetközi Szövetség (Worldathletic) ranglistája alapján további 13 sportoló szerzett indulási jogot az olimpiára.

(A nevek előtt, hogy hol végeztek a ranglistán)

38. Bartha-Kéri Bianka (800m)
59. Kovács Barbara (20km gyaloglás)
52. Madarász Viktória (20km gyaloglás)
28. Nguyen Anasztázias (távolugrás)
30. Szilágyi Réka (gerelyhajítás)
45. Tóth Lili Anna (3000m akadályfutás)
35. Wágner-Gyürkés  Viktória (3000m akadályfutás)

54. Helebrandt Máté (50km gyaloglás)
40. Koroknai Máté (400m gátfutás)
42. Szögi István (1500m síkfutás)
32. Szűcs Valdó (110m gátfutás)
24. Rivasz-Tóth Norbert (gerelyhajítás)
42. Venyercsán Bence (50km gyaloglás)



Vissza az előző oldalra

Rendszerinformáció

A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!