Magyar éremeső több sportágban - hétvégi összefoglaló

2017. 05. 08.

A hétvégén úszásban, öttusában, birkózásban, evezésben és kézilabdában is szép sikereket értek el sportolóink. Hosszú katinka 13 érmet gyűjtött, a birkózóink minden idők legeredményesebb Európa-bajnokságát zárták 8 éremmel.

A bergeni nemzetközi úszóversenyen a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 13 érmet, közte hat aranyat gyűjtött. A vasárnap zárult háromnapos viadalon pénteken 400 méter vegyesen, 50 méter háton, 200 méter pillangón, szombaton 200 méter vegyesen és 800 méter gyorson (8:53.16), vasárnap pedig 400 méter gyorson (4:07.53) diadalmaskodott. Emellett szerzett öt ezüstöt - 100 méter mellen, 200 méter gyorson, 200 méter mellen, 100 méter háton, 50 méter mellen, s két bronzot is: 50 méter pillangón és 200 méter háton. A további döntői közül negyedik lett 100 méter pillangón, hatodik 50 méter gyorson és nyolcadik 100 méter gyorson. A férfimezőnyben is születtek magyar érmek Dudás Dániel jóvoltából, aki győzött 400 méter vegyesen, továbbá másodikként zárt 100 méter háton és 1500 méter gyorson.

A kecskeméti öttusa világkupa-viadalon sem maradtak érem nélkül a magyarok. Szombaton a riói olimpikon, világbajnok Kovács Sarolta az élről várta a kombinált számot, végül a harmadik helyen ért a célba. Másnap a férfiak versenyén Demeter Bence a dobogó második fokára állhatott fel. A kecskeméti volt az idei harmadik világkupafutam. A magyar öttusázó az első versenyt Los Angelesben megnyerte.

Kötöttfogású birkózóink hatalmas sikert arattak az újvidéki Európa-bajnokságon. A nyolc súlycsoportból kettőben aranyat Lörincz Viktor (85kg) és Korpási Bálint (71kg), egyben ezüstöt Lám Bálint (130kg), kettőben bronzérmet Kiss Balázs (98kg) és Lörincz Tamás (75kg) nyert. Torba Erik (59kg) és Krasznai Máté (66kg) az ötödik helyet szerezte meg. Egyedül Bácsi Péter nem jutott be a legjobbak közé, 11. lett. A fogásnem pontversenyét Magyarország nyerte. Korábban a nők küzdelmei során Németh Zsanett (75kg) ezüst-, Barka Emese (58kg) bronz-, szabadfogásban Veréb István (86kg) bronzérmet gyűjtött be. Ligeti Dániel (125kg) az ötödik helyen végzett.

Galambos Péter nyerte a könnyűsúlyú egypárevezősök versenyét az evezősök idei világkupa-sorozatának első állomásán, Belgrádban. A magyar versenyző a szakadó eső és a hideg ellenére is kitűnően teljesített a vasárnapi döntőben. Már az első métereken a mezőny élére állt, s bár féltáv után svájci és belga ellenfele feljebb zárkózott, ő továbbra is őrizte a körülbelül egy hajóhossznyi előnyét. Az üldöző két-három egység a táv utolsó 500 méterén hatalmas hajrába kezdett, megközelítették a világbajnoki ezüst- és bronzérmes Galambost, de a 30 éves váci sportoló remek finissel elsőként ért a célba.

A Győri Audi ETO KC a Papp László Arénában hatodik alkalommal mérkőzhetett a győzelmi trófeáért, s ezúttal harmadszor nyerte el a BL serleget. A magyar csapatban olimpiai bajnok, érmes és olimpiát megjárt játékosok is pályára léptek.

A férfi kézilabda-válogatott Európa-bajnoki selejtező összecsapáson csütörtökön döntetlent ért el az olimpiai-bajnok dánokkal szemben. A vasárnapi visszavágón a több kulcsjátékosát nélkülöző magyar gárda öt gólos vereséget szenvedett északi riválisától. A selejtező csoport első két helyezettje, és a hét csoport legjobb harmadikja harcolja ki a 2018-as horvátországi kontinensviadalon való részvétel jogát. A magyar válogatott a csoport második helyén várja a hátralévő két fordulót, ahol ha a következő fordulóban idegenben legyőzi a letteket, akkor a második helyen továbbjut az Eb-fináléba, ami az első lépést jelentené a tokiói olimpia felé.

(MOB, fotó: birkozoszov.hu)