Magyar ezüst- és bronzérem atlétikában az Universiadén

2017. 08. 27.

Gyürkés Viktória ezüstérmet nyert 3000 méteres akadályfutásban, Kozák Luca pedig bronzot 100 méter gáton a tajvani Universiadén. Kozák és Gyürkés a magyar küldöttség kilencedik, illetve tizedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén.

Gyürkés a szombati versenynap atlétikai zárószámában nagyon jól osztotta be erejét, és remekül hajrázva végzett a második helyen. A hazai sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint "az élcsoporttal folyamatosan kontaktusban levő" Gyürkés a táv második felében egyre magabiztosabban közelített a dobogós pozícióban futókhoz, az utolsó körben már a harmadik helyen haladt, majd a célegyenesben még egyet előrelépett és 9:52.17 perccel lett második.

Kozák Luca a döntős mezőny élcsoportjában futva 13.19 másodperccel végzett harmadikként. Ugyanitt Kerekes Gréta 13.38-cal hatodik lett.

Kozák és Gyürkés a magyar küldöttség kilencedik, illetve tizedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén.

(MTI, fotók: Fegyverneky Sándor)