Magyar kupa: A szeged férfi és a Győr női kézilabda csapata is a négyek között

2014. 03. 20.

A férfi és női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjének mezőnye teljes. A Szeged a Csurgó, a Győr a Fehérvár legyőzésével csatlakozott a négyek mezőnyébe.

A Szeged a negyedik elődöntős

A Pick Szeged hazai pályán 34–20-ra nyert a Csurgó ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így összesítésben 13 góllal jobbnak bizonyulva bejutott a legjobb négy közé.

Szegedi labdaszerzéssel és lerohanásból szerzett góllal kezdődött a mérkőzés, erre Lele Ákos hatalmas bombával válaszolt. Az ilyen jelenetek a következő percekben is jellemzőek voltak, a Pick szinte átrohant az egygólos előnnyel érkező Csurgón, amelyben az első 12 percben csak Lele volt képes betalálni.

A fordulatot az hozta meg, hogy a második negyedóra kezdetén Wyszomirski elkezdett védeni a vendégek kapujában, nem is akárhogy, Lelének pedig társai akadtak a gólszerzésben. Mínusz ötről így egy gólra zárkózott fel a vendéggárda, a félidő végén azonban a Szeged ismét ellépett, Nikola Prce utolsó másodperces, kínai figurából szerzett találatával pedig újra öt volt közte (15–10).

A második félidőben jó ideig e körül alakult a különbség, a Csurgó tehát nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, ám a továbbjutásról sem kellett lemondania.

Az utolsó 20 percben aztán egyértelművé vált, melyik a jobb csapat, a vendégek szinte teljesen kiengedtek, így súlyos vereséggel búcsúztak a sorozattól. A Pick Szeged a papírformának megfelelően tehát bejutott a Magyar Kupa pécsi négyes döntőjébe, amelyben az MKB-MVM Veszprém, a Grundfos Tatabánya és a B. Braun Gyöngyös lesz még érdekelt.
A négyes döntőt április 12-én és 13-án rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
PICK SZEGED–CSURGÓ 34–20 (15–10), Szeged, 2000 néző. V: Baranyi, Szloska
SZEGED: Mikler – Laszica 2, Ancsin 3, Blazevic, Källman 2, Zubai Sz. 2, MINDEGÍA 4. Csere: Tatai (kapus), PRCE 5, LARHOLM 6 (4), Balogh Zs. 4, Ilyés 1, Vadkerti A. 1, VRANJES 4, Gidai, Hegedűs M
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 3, Savic 2, Puhovszkij 2, Szöllősi Sz., LELE 7 (3), Gazdag. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Borsos, PORDÁN 3, Grebenár 3, Nagy M., Országh, Füstös, Győri-Dani
Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Továbbjutott: a, Pick Szeged, 58–45-ös összesítéssel
Carlos Pastor: – Jól kezdtük a mérkőzést, nagy előnyhöz jutottunk az elején, majd utána nem jöttek be a lövéseink, s a gyenge lövőszázalékunknak köszönhetően felzárkózott a Csurgó. A második játékrészben azonban visszahoztuk az előnyünket, és magabiztosan nyertünk, bár a végén a Csurgó a fiataljait küldte pályára, így a különbség egy kicsit irreálisnak tűnik.
Imre Vilmos: – Hatalmas a hajsza... A két feszített programú csapat közül a Szeged volt a frissebb.

Egy félidőt bírt a Fehérvár az ETO ellen

A Győri ETO 27–22-re nyert a Fehérvár otthonában a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében, így bejutott az elődöntőbe. A hazai csapat egy félidőn át tartotta a lépést a győriekkel, akik végül simán győztek.

Mindössze egy hely maradt kiadó a Magyar Kupa legjobb négy csapata között a mai nap előtt. Pontosabban általános vélekedés alapján ez már nem is nagyon volt kérdés, hisz a Győr játszott negyeddöntőt, márpedig a zöld-fehérek szinte minden meccsen toronymagas esélyesek.

Ezúttal ráadásul a döntetlen is elég lett volna Görbicz Anitéknak, igaz, a Fehérvár otthonában léptek pályára. A találkozón egy ideig nagyon jól tartotta magát a hazai csapat. Bár Löke a 16. percben saját maga harmadik találatát szerezte, amivel 7–4-re vezetett a címvédő, a 24. percre 10–9-re jött föl a Fehérvár. Ambros Martínnak időt is kellett kérnie.

A rövid pauza után ismét három góllal meglépett az ETO, Amorím három perc alatt dobott egy „mesterhármast", de a szünetig a Fehérvár egy gólra feljött, sőt a második félidő második percében Azari 13–13-ra egyenlített is.

Aztán úgy a második félidő 8. percében, döntetlen állásnál nagyobb sebességfokozatra kapcsolt az ETO, a 15. percben, Görbicz balkezes góljával már 20–15-re vezetett a magyar bajnok. Aztán az öt-hat gólos vezetését már végigvitte az ETO, de a kulcsembereket igazán nem tudta vagy nem akarta pihentetni Ambros Martín.

A Győr végül simán, 27–22-re nyert, még úgy is, hogy a fehérvári Kiss Éva remekül védett.

Az ETO csatlakozott az FTC, Siófok, Veszprém hármashoz az MK elődöntőjében, amelyben a párharcok egy mérkőzésen dőlnek majd el. A négyes döntőt április 26-án és 27-én rendezik.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
FEHÉRVÁR KC–GYŐRI AUDI ETO KC 22–27 (12-13), Székesfehérvár, 800 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FEHÉRVÁR: KISS É. – Azari 2, Hajduch 1, Siti E. 4, HORVÁTH B. 3, Tilinger 6 (1), Vaszari 2. Cs: Kazai 1, BENZAL 3, Becséri, Herr A
GYŐR: LUNDE – Bognár-Bódi 2, Löke 4, Hornyák Á., E. AMORIM 7, Kovacsics, GÖRBICZ 7 (2). Cs: Soós 1, Korsós 1, Hornyák D. 1, Orbán Adrienn 1, BULATOVICS 3
Kiállítások: 6 illetve 2 perc Hétméteresek: 1/1 illetve 4/2
Pal Oldrup Jensen: – Magas színvonalú összecsapás volt. Elégedett vagyok a csapatommal, a lányok betartották a taktikai utasításokat, a második félidő derekáig egyenrangú ellenfelei voltunk a kontinens legjobb csapatának.
Ambros Martin: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, a két hónappal ezelőtti, fehérvári bajnokin sem volt egyszerű dolgunk, félidőben még a hazaiak vezettek azon a találkozón. Ezúttal is a második játékrészben kerekedtünk felül, végül megérdemelten nyertünk egy egységes, jó csapat otthonában