Magyar leánykérés a paralimpián

2016. 09. 10.

Az erőemelő Tunkel Nándor első napi bronzérmét követően érem nélkül maradtak a magyar paralimpikonok a riói játékok pénteki versenynapján. A magyar Németh Roland telefonon kérte meg barátnője kezét. Napi összefoglaló.

Az S11-es kategóriában címvédő Pálos Péter második csoportmérkőzését is megnyerte, és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a riói paralimpia asztalitenisz-tornáján. Az S8-as kategóriában Csonka András és Zborai Gyula továbblépett a kieséses szakaszba, Arlóy Zsófia viszont befejezte szereplését. Lőrincz Krisztina a 6. helyen zárt az evezősök versenyében a Lagoa öbölben.

Adámi Zsanett (S2) negyedik lett 100 méteres hátúszásban, Konkoly Zsófia (S9) pedig a hatodik helyen végzett 400 méter gyorson a riói paralimpia pénteki versenynapján. A péntek esti döntőket több ezren szurkolták végig az Olimpiai Uszodában.

Németh Roland kerekesszékes teniszező a sajtó képviselői jelenlétében telefonon megkérte barátnője kezét a dél-afrikai Leon Els elleni mérkőzése után a riói paralimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Tenisz Központ előtt szeptember 9-én. Németh Roland bejutott a legjobb 32 közé, barátnője igent mondott.

Az erőemelő Sztanó György nyolcadik, a sportlövő Gurisatti Gyula pedig 12. lett. Utóbbi, az 50 éves magyar sportoló később még két számban versenyez majd Rióban. A sportlövő Dávid Krisztina ötödik lett légpisztolyban.

A látássérült cselgáncsozó Burányi Flóra második mérkőzését is elvesztette az 57 kilós súlycsoportban, így befejezte szereplését a Karióka 3-as arénában.

A részletes beszámolók ide kattinva olvashatók.

(MTI-MPB-MOB, fotó: Szalmás Péter)