Magyar-román - másodszorra még simább győzelem

2012. 06. 22.

A londoni olimpiai felkészülés keretében szerdán vívott és 14-7-es hazai sikert hozó békéscsabai barátságos mérkőzés után csütörtökön, Szolnokon csapott össze a magyar férfi vízilabda-válogatott Románia legjobbjaival, és ezúttal 13 góllal nyert.

Az ötkarikás játékokon egy csoportban szereplő két együttes újabb találkozóján Kásás Tamás váratlan lövésével szerzett vezetést Kemény Dénes olimpiai bajnoki címvédő legénysége, majd Varga Dénes fejezett be tapsot érdemlően egy megúszást (2-0). Emberelőnyből szépítettek a vendégek a játékrész közepén, utána viszont megint magyar gólok következtek: előbb Kiss Gergely balja villant, majd centerből Kis Gábor talált be (4-1). Katonás Gergő pontos pattintására válaszolt ugyan a rivális, ötméteresből azonban az első szünetre a duplázó Kiss visszaállította a négygólos különbséget (6-2) a Kovács István, az egykori újpesti, majd honvédos sikerkovács irányította román válogatottal szemben.

A folytatásban 6-3-at követően emberelőnyből Kásás megszerezte második találatát, Varga Dénes hasonlóképpen járt el, csak éppen ő ravasz ejtéshez folyamodott, majd – még a nagyszünet előtt – Madaras Norbert zúdította a labdát távolról a bal felső sarokba (9-3).

Egyformán hat az öt elleni játékból született meg a harmadik negyedben a tizedik és a tizenegyedik magyar találat: először Vámos Márton éles szögből is biztos kézzel lőtt a hálóba, majd – első triplázóként – Kiss értékesítette a fórt (11-3). Román gól után Szivós Márton vette be a jobb alsó sarkot (12-4), majd, egy újabb román találatot követően, Steinmetz Ádám centerezett pontosan, Varga Tamás pedig büntetőből alakította 14-5-re az állást.

A befejező nyolc percből csaknem kettő pergett le, amikor meglett a „közte tíz” is: emberelőnyből a csapatkapitány Biros Péter adott feladatot az eredményjelzőnek (15-5). Varga Tamás kapáslövése is a kapuban kötött ki, amivel 16-6 lett, a hajrában Kis Gábor akciógólja után Varga Dénes ötméterese következett, majd a báty, a magyar játékosok közül tizenkettedikként eredményes Varga Dániel zárta le a meccset, beállítva a 19-6-os végeredményt.

Kemény Dénes:
Tegnap nagyobb különbségek voltak az egyéni teljesítményekben, mint ma. De összességében azt mondom, hogy akárhogy is vesszük, előbb vagy utóbb el kell hogy döntsem. Gondolom, az olaszországi torna mérkőzései azért ebből a szempontból komoly segítséget jelentenek majd. Mi ezen a héten és a megelőző három héten nagyon erősen dolgoztunk, meccseket is játszottunk, pár dolgot elkezdtünk gyakorolni, de egyelőre még elég szűk a taktikai repertoár. Én úgy gondolom, hogy szépen lassan azért egyénileg is javulni fognak a játékosok. Némi frissességet láttam rajtuk a sok munka után amiatt, hogy ezen a héten csak két húzósabb edzés volt, hétfőtől csütörtökig. Úgyhogy úgy gondolom, ebből a szempontból jól állunk, eddig még sose rontottam el a fizikai felkészítést. A lényeg az, hogy az olimpián, a csoportmeccseken is, meg a ki-ki meccseken is a csapat fizikailag bombaformában legyen, ezen dolgozom és közben minden egyebet el kell dönteni.