Magyarok a vízben – eredmények Barcelonából

2013. 07. 21.

Barcelonában szombaton a vízes világbajnokság első versenynapján három szakágban négy világbajnoki cím talált gazdára.

A műugró Bóta Botond 37. helyen végzett a férfi 1 méter selejtezőjében a barcelonai vizes világbajnokság szombati versenynapján. A 12-es döntőt hétfőn rendezik. A viadal honlapja alapján oda a legjobb eredménnyel a kínai Li Shixin (405,00 pont) került, második lett a francia Matthieu Rosset (404,95), az ukrán Ilja Kvasa (391,95) pedig a harmadik.
A 43 fős mezőnyben Bótának 272,70 pontja volt.

A kínai Wu Minxia, Shi Tingmao duó nyerte az első aranyérmet a műugróküzdelmeiben: az ázsiai kettős szombaton a selejtező megnyerése után a délutáni döntőben is a legjobbnak bizonyult női 3 méteres szinkronműugrásban.
Korábban a Gondos Flóra, Reisinger Zsófia kettős a női 3 méteres szinkronműugrásban végzett a 15. helyen a selejtező alapján. Papp Márk pedig a 28. helyen végzett az 5 kilométeres nyíltvizi úszásban.

VIZES VB (BARCELONA)
MŰUGRÁS, NŐI 3 MÉTER, SZINKRON
1. Wu Minxia, Shi Ting-mao (Kína) 338.40 pont, 2. Tania Cagnotto, Francesca Dallape (Olaszország) 307.80, 3. Jennifer Abel, Pamela Ware (Kanada) 292.08

Olasz Anna 12. 5 km-en a büdös vízben

Olasz Anna (a képen) a tizenkettedik helyen végzett az 5 kilométeres nyílt vízi úszásban a Barcelonában zajló vizes világbajnokság szombati versenynapján.
A számot az amerikai Haley Anderson nyerte, aki tavaly a londoni olimpián drámai finis után – mindössze négy tizeddel, de – kikapott 10 km-en Risztov Évától.
Olasz a viadal után a magyar szövetségnek elmondta: bemelegítésnek szánta a viadalt a 10 km-re, megnézte, milyen a pálya, és ebből a szempontból sok tapasztalatot gyűjtött.
„Az én 57 perces tempóm is nagyon erős, remélem, sikerül a következő számra kipihennem magam. A víz nem a legjobb, bár az edzéshez képest megtisztították; szinte kristálytiszta, igaz, büdös volt" – mondta Olasz.

Papp Márk 28., Melluli történelmet írt 5 km-en

Papp Márk a 28. helyen végzett az 5 kilométeres nyíltvizi úszásban a Barcelonában zajló vizes világbajnokság szombati versenynapján.
A világbajnoki újonc, Eb-31. Papp Márk a magyar szövetségnek elmondta: elégedett az eredménnyel - a legjobb harminc között szeretett volna végezni az 53 fős mezőnyben -, és már annak nagyon örült, hogy egyáltalán versenyezhetett Barcelonában.

"Az első körben rengeteget kaptam, ütéseket, rúgásokat, különösen a fordulóknál, ilyenkor mindig visszaestem pár helyet. A folytatásra sikerült egy olyan helyet találnom, ahol nyugodtabban úszhattam és tartalékolhattam a végére" - fogalmazott Papp.

A számot a tunéziai Uszama Melluli nyerte, aki ezzel történelmet írt, hiszen ő lett az első úszó, aki medencében és nyílt vízen is nyert olimpiai és vb-címet is. Melluli a 2008-as pekingi olimpián és a 2009-es római világbajnokságon 1500 méter gyorson győzött medencében. Még 2007-ből is volt vb-címe, Melbourne-ben 800 méter gyorson lett első, ám doppingolás miatt megfosztották attól az aranyéremtől, és másfél éves eltiltást kapott.

Nyíltvízi úszás,
5 km
férfiak, világbajnok: Usszama Melluli (Tunézia) 53:30,4 perc, 2. Eric Hedlin (Kanada) 53:31,6, 3. Thomas Lurz (Németország) 53:32,2,... 28. Papp Márk 53:55,3

nők, vb: Haley Anderson (Egyesült Államok) 56:34.2 perc, 2. Poliana Okimoto (Brazília) 56:34.4, 3. Ana Marcela Cunha (Brazília) 56:44.7,...12. Olasz Anna 56:58.4

Orosz siker műúszásban

Az orosz Szvetlana Romasina nyerte meg a műúszók egyéni kötelező számát. Másodikként a kínai Huang Hszüe-csen, harmadikként pedig a hazai közönség előtt szereplő Ona Carbonell zárt.

MŰÚSZÁS
EGYÉNI KÖTELEZŐ, Világbajnok: Szvetlana Romasina (Oroszország) 96.800 pont, 2. Huang Xiechen (Kína) 95.500, 3. Ona Carbonell (Spanyolország) 94.400

(Forrás: MTI, NSO)