A balatonfüredi hosszútávúszó világkupa után már csak egy hely kiadó a vb-csapatban

2015. 06. 20.

Balatonfüreden kiváló rendezés várta a 10 km-es olimpiai távú világkupa férfi és női mezőnyét, ahol Risztov Éva révén magyar ezüstéremnek örülhettünk.

Először a férfiak 60 fős mezőnye rajtolt el a 21 fokos vízben. A négyszer két és fél kilométeres köröket a partról is jól követhették a nézők. Sokáig Gyurta Gergely haladt az élen, de a befejező szakaszban többen is megelőzték. A végén még maradt ereje a hajrára és a brit Jack Burnell, az olasz Simone Ruffini és a görög többszörös világbajnok Szpiridon Janniotosz mögött a negyedik helyen ért a célba. A magyar fiú elégedett volt a teljesítményével, hiszen kvalifikálta magát a kazanyi világbajnokságra.

A nők 30 fős mezőnye igen erős volt. Többek között ott volt a rajtnál 2012 olimpiai bajnoka, Risztov Éva, a 2008-ban ezüstérmes brit Kari Anne Payne, a brazil vb-ezüstérmes Ana Marcela Da Cunha és a németek kiválósága, Angela Maurer. Risztov végig az élbolyban haladt, de a záró szakaszban hárman is megelőzték. Az utolsó métereken azonban nem hagyta magát a magyar klasszis, s brazil riválisa mögött a második helyen ért a célba.

"Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jó versenyben és ennyire jó mezőnyben lettem második. Ezzel az eredménnyel elégedett lennék a világbajnokságon is" - mondta Risztov a célba érkezés után.

Gellért Gábor, szövetségi kapitány röviden értékelt a verseny után a mob.hu honlapjának: