Már elődöntős a háromszoros olimpiai bajnokok csapata a Millennium, a masters világbajnokságon

2017. 08. 12.

Két nap pihenő után a Kemény Dénes irányította Millennium válogatott pénteken az amerikai Darkside ellen csobbant a vízbe a FINA Masters világbajnokság negyeddöntőjében.

A csoporttalálkozókhoz mérve nehezen indult az összecsapás. Az amerikaiak keményen és jól védekeztek.
Az első hét perc után csak 2-0-ra vezetett az olimpiai bajnokainkkal felálló Millennium válogatott.

A második játékrészben helyre állt a rend és megindult a gólgyártás. A nagyobb különbségű vezetést egyedül az amerikai kapuban jól védekező Dan Della Maggiora akadályozta meg. A félidőben 7-1-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőben aztán a magyar csapat minden játékosa beállt a sorba, és Steinmetz Barnabás és a két kapus kivételével mindenki legalább egyszer betalált az ellenfél kapujába. A teltházas találkozón a közönség jól szórakozott, a végeredmény 16-1 lett bajnokaink javára.

Szombaton az elődöntőben a magyar Oázis együttese lesz az ellenfél. A találkozó 19 órakor kezdődik.

„Az első félidőben látszott a sok figyelmetlenség a gólhelyzetekben, viszont most kevesebb gólt kaptunk, mint az első két mérkőzésen. Ennek a meccsnek a tanulsága, hogy bármennyire is könnyen kerülünk gólhelyzetbe, azt meg kell becsülni, mert egyre erősebb ellenfelek jönnek. Ha négy-öt gólt kaptunk volna, és belőjük a helyzeteket, annak most jobban örülnék, mindenki láthatta, mennyi helyzet maradt ki. Ilyenkor sajnálom a játékost, mert nem méltó hozzá a hiba, hiszen ők annál sokkal jobb játékosok, mint amilyen helyzeteket ezúttal kihagytak. Nehéz az, hogy meccsről meccsre nyerünk magabiztosan, és közben a koncentrációt ugyanolyan magabiztosan kell tartani, mint az első meccs előtt, amikor még nem tudtuk, hogy ez milyen. Egy világverseny alatt jó egy rossz meccs, segít egy kicsit rendbe tenni a dolgokat, szerintem mindenkit zavar a saját hibája, szombaton és vasárnap jobb lesz" - értékelt a találkozó után Kemény Dénes szövetségi kapitány.

(MOB-MVLSZ Fotó: Madar Dávid)