Marosi Ádám második a hazai Vk-n

2013. 05. 13.

Marosi Ádám ezüstérmet szerzett a Trigranit öttusa Világkupa-verseny vasárnapi férfidöntőjében.

Az olimpiai bronzérmes magyar versenyzőt megelőzve a brit James Cooke nyerte meg a viadalt, míg a harmadik helyen a francia Jean Maxence Berrou végzett.

Demeter Bence - aki az utolsó szám, a lövészettel kombinált futás előtt még második volt - csak a 27. helyen végzett.

Az első két szám, a vívás és az úszás után mindkét magyar versenyző az első tíz között volt, majd hibátlan, 1200 pontos lovaglással jöttek le a pályáról, míg az addig előttük lévők sorra rontottak, így három szám után Marosi és Demeter állt a lista élén.

Marosi vágott neki elsőként a kombinált szám futásának, őt öt másodperccel követte Demeter, míg Cooke tíz másodperccel később rajtolt Marosinál. A brit fokozatosan megközelítette a londoni olimpia bronzérmesét, és a harmadik, utolsó előtti sorozat lövészetre egyszerre érkeztek. Cooke gyorsabban teljesítette az öt lövést, majd mintegy 30 méterre elfutott Marositól. A negyedik sorozat is a britnek sikerült jobban, így ő ért elsőként célba.

Demeternek ezúttal nagyon nem ment a lövészet, sok időt töltött a lőállásban, így visszacsúszott a mezőny hátsó részébe.

„Amikor dobogóra állok egy verseny végén - mondta az MTI-nek Marosi Ádám -, mindig sokat köszönhetek a lovaglásnak. A kombinált számnak az élről vágtam neki, és bevallom, nem számítottam arra, hogy a brit ennyire jól fog lőni. De nem vagyok elégedetlen a teljesítményemmel, Cooke volt ma nagyon jó.”

Demeter Bence azt mondta, hogy nem tudja, mi történhetett vele a záró számban, mert nem izgult jobban, mint máskor.

Nem indult a versenyen a tavaly Európa-bajnoki ezüstérmes Kasza Róbert, aki a riói Vk-fordulón márciusban elszenvedett kulcscsonttöréséből még nem épült fel teljesen, illetve kihagyta a döntőt a válogatott egy másik meghatározó tagja, a selejtezőből továbbjutó Tibolya Péter, akinek a pénteki előcsatározások során felerősödtek a fájdalmai a bal sarkában, amellyel egy ideje gondjai vannak.

Eredmények:
Végeredmény: 1. James Cooke (brit) 5872 pont, 2. Marosi Ádám 5832 (vívás: 856, úszás: 1:59.43 p/1368, lovaglás: 1200, kombinált szám: 11:38.53 p/2408), 3. Jean Maxence Berrou (francia) 5768,...27. Demeter Bence 5436 (832, 1:59.14/1372, 1200, 13:12.56/2032)

Hétfőn a vegyes váltóval zárul a hazai Világkupa, a magyar színeket Gyenesei Leila, Marosi Ádám kettős képviseli.