Wimbledon: kiesett az utolsó magyar versenyző

Marosiék a negyeddöntőben, Babos egyesben kiesett párosban a nyolc között

2013. 04. 24.

Marosi Katalin és a horvát Darija Jurak (a képen) duója sikerrel vette az első fordulót, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Stuttgartban zajló, 795 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztorna párosversenyében.

A női viadalokat szervező WTA honlapja szerint Marosiék 1 óra 32 perc alatt, két játszmában diadalmaskodtak kedden az Anasztaszja Pavljucsenkova, Lucie Safarova orosz, cseh kettős felett.

„Nagyon kellett mentális szempontból ez a győzelem az elmúlt néhány verseny után... Nehéz sorsolások, győztes helyzetből elveszített meccsek után nagyon vágytunk már egy ilyen győzelemre. Jól játszottunk, ők is nagyon stabilak voltak végig, de a döntő pillanatokban mi voltunk a határozottabbak és elszántabbak, szerintem ezért lett miénk a meccs... Szerdán visszavághatunk egy párosnak, amelytől háromszor kikaptunk már – mondta Marosi Katalin a Nemzeti Sportnak a keddi páros sikert követően, már az amerikai Raquel Kops-Jones, Abigail Spears kettős elleni szerdai meccsre is utalva.
– Stuttgart előtt most otthon voltunk Magyarországon tíz napon, Velencén készültünk műsalakos pályán, ami úgy készült, mint a stuttgartiak, Magyarországon az az egyetlen ilyen borítás."

Eredmény:
páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát)-Anasztaszja Pavljucsenkova, Lucie Safarova (orosz, cseh) 6:4, 7:6 (7-4)

Babos egyesben kiesett az első fordulóban, párosban bejutott a legjobb nyolc közé

Babos Tímea két játszmában kikapott a holland Kiki Bertenstől a marokkói Marrákesben zajló, 235 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztorna első fordulójában.
A női versenyeket szervező WTA honlapja szerint a világranglistán 114., selejtezőből érkezett magyar játékos az első szettben 5:2-re elhúzott, ám ezután 13 gémből csak kettőt tudott megnyerni a WTA-rangsorban 41. riválisa ellen. A találkozó 1 óra 26 percig tartott.
A 19 éves Babos a délután folyamán a luxemburgi Mandy Minella oldalán bejutott a nyolc közé.
Babos és párja 1 óra 19 perc alatt, döntő rövidítésben diadalmaskodott a Marta Domachowska, Stephanie Foretz Gacon lengyel, francia duó ellen. A viadal másik magyar érdekeltje, Czink Melinda szerdán az olasz Flavia Pennetta ellen kezd Marokkóban