Márton Anita vb-hatodik súlylökésben

2014. 03. 09.

Márton Anita a hatodik helyen végzett a női súlylökés döntőjében a sopoti fedettpályás atlétikai világbajnokságon. A számot a címvédő, kétszeres olimpiai bajnok új-zélandi Valerie Adams nyerte.

Márton Anita még a délelőtti selejtező után mondta:
"- Egy hosszan tartó mélypontból sikerült végre ezt az eredményt kihozni. Már nagyon kellett. Eperjesi Lászlóval ősszel kezdtük el szinte újra felépíteni a mozgást.

Erre voltak biztató jelek a fedett pályás idény alatt és a kiutazás előtti edzéseken is ment a 18 méter fölötti dobás. Ma "csak" ki kellett hozni magamból. A döntő 18:50-kor lesz, ott már 6 lökéssel.
Szeretnék minél előrébb végezni, bár már nincs szégyellni valóm; világbajnoki döntőben vagyok, ahol legrosszabb esetben is nyolcadik..."

Márton a fináléban első kísérletére 18,17 métert dobott, ezen az eredményén pedig nem is tudott már javítani, így végül a hatodik helyen zárta a döntőt, ahová délelőtt egyéni csúccsal, 18,63 méteres dobással az ötödik helyen jutott.

A viadal másik magyar indulója, Baji Balázs idei legjobbjánál két századdal jobb eredménnyel, 7,63 másodperccel ért célba a 60 méteres gátfutás előfutamában. A tavalyi fedettpályás Eb-n negyedik helyezett gátfutó ezzel biztosan jutott be a vasárnapi elődöntőbe.
Baji Balázs
" - Egy jól kontrollált futás volt. Nem azt mondom, hogy lazán futottam, mert végig keményen odatettem magam, de közben jól érzékeltem, hogy helyen vagyok.
Az eleje, ha nem is volt a legjobb, de kicsit se maradtam le a többiektől az első gátra lépésnél. Várom a folytatást!"

A délutáni döntők során nagy meglepetésre a cseh Pavel Maslák nyerte a férfiak 400 méteres számát. A 23 éves versenyző 45.24 másodperces új országos csúccsal diadalmaskodott, ráadásul minden idők második legjobb eredményét érte el fedettpályán európai futóként. Az ehhez kapcsolódó rekordot még a német Thomas Schönlebe tartja 1988-ból (45.05).

A befejező nap a vasárnap is hoz izgalmas pillanatokat számunkra, 15,45 h-kor Baji Balázs az első futam nyolcas pályáján elődöntőt fut 60 gáton. Döntőbe/18,20 h a két futam első négy-négy helyezettje jut.