Másodszorra is vereség az amerikaiaktól

2012. 07. 05.

Hatgólos (14–8) vereséget szenvedett az Egyesült Államokban turnézó, londoni olimpiára készülő magyar női vízilabda-válogatott a vendéglátó amerikai csapattól.

Az emberelőnyök kihasználásáról szólt a mérkőzés, különösen annak eleje. A félidőre az amerikaiak három góllal elhúztak, de a nagyszünet után felzárkóztunk egygólos hátrányra. Ott azonban belefutottunk egy 0–4-es periódusba, ahonnan már nem lehetett visszaút. A záró negyed elején három amerikai gól maradt magyar válasz nélkül. Az ellenfélből leginkább a három gólt szerző Heather Petrivel gyűlt meg a bajunk.
Az Egyesült Államok csapata két büntetőből egyet, 12 emberelőnyéből pedig hatot, míg a magyar válogatott 10 fórjából ötöt értékesített.
A Merész András irányította együttes korábban 17–8-ra maradt alul, a jelek azt mutatják, hogy a védekezésen továbbra is van mit csiszolni. Folytatás holnap San Diegóban, zárás vasárnap Newport Beachen.
A mieinkhez hasonlóan vendéglátóink is a londoni olimpiára hangolnak, ráadásul egy csoportba kerültünk, július 30-án majd éppen ellenük kezdünk.