Megismétlődik az olimpiai döntő, magyar - szerb a bronzéremért

2012. 12. 15.

Magyarország a zsinórban ötödik Európa-bajnoki elsőségért harcoló Norvégia ellen lépett pályára az Eb elődöntőjében a norvég Karl Erik Böhn szövetségi kapitány irányításával.

A meccs elején benne volt a mérkőzésben, hogy szoros lesz, de a magyarok rengeteg technikai hibát követtek el, amelyeket kíméletlenül gólra váltottak a norvégok, és végül tizenegy góllal győztek. A magyar válogatott vasárnap 14:30-tól a bronzéremért játszhat a házigazda szerbek ellen.

Nagyon bátran kezdett a magyar válogatott, amely láthatóan felkészült a norvég csapatból, hiszen az ellenfél bal kettes védőjéhez „járnak” gólt lőni, illetve a másik oldalon is a kettes mellett igyekeznek kapura lőni. A norvégok félelmetes tempót diktáltak, de a magyarok szépen jöttek vissza a rohanó játékosokkal és 5-4-nél a vezetést is megszerezték. Továbbra is felváltva estek a találatok és a 15. percben 7-7 volt az állás. Ezután két góllal megléptek Görbiczék, de pillanatok alatt egyenlítettek a norvégok, sőt miután a magyar támadásokban sok lett a technikai hiba, pontatlan lövés, rossz befejezés öt góllal megnyerték a félidőt.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első véget ért, de szerencsére egy összeszedettebb magyar csapattal, amely kihasználva helyzeteit megpróbált felzárkózni. Sajnos azonban ez nem sikerült, mert szélről továbbra is minden lövés a magyar kapuban landolt, sőt indításból is többször eredményesek voltak a norvégok, és héttel elhúztak.
Karl Erik Böhn több játékost is lecserélt, de a 45. percre a különbség nem változott. A norvégok továbbra is azokat a hibákat váltották gólra, amit a magyarok elkövettek, ahogy ez már a 15. perctől jellemző volt, így a meccs végére már csak az maradt a kérdés, hogy ezen a találkozón hány góllal nyernek a norvégok. A válasz: tizenegy.

Karl Erik Böhn:
- Nem tudom pontosan, hogy mi történt 9-7 után, ezt még ki kell elemeznünk. A vége felé már a lányok sem igazán hittek a győzelemben, és őszintén szólva én sem. De van még feladatunk ezen az Eb-n, nem is kicsi, meg akarjuk szerezni a bronzérmet!

Vérten Orsolya:
- Az első húsz percben kiválóan játszottunk, és akkor úgy éreztük, hogy akár meg is nyerhetjük a meccset. Sajnos ezt követően nem tudtuk megoldani a visszarendeződést, és rengeteg technikai hibát is elkövettük. Ezért aztán elúszott a döntőbe jutás lehetősége, de összeszedjük magunkat, és megnyerjük a bronzérmet.

Herr Orsolya:
- Természetesen nagyon szerettem volna Európa-bajnoki döntőt játszani, de sajnos nem így alakult. Le kell vonni a tanulságokat ebből a meccsből, de keseregni nincs időnk. Éremért jöttünk Szerbiába és az még meg lehet.

A másik elődöntőn megizzadt a győzelemért Montenegró Szerbia ellen. Az első félidő a hazaiaknak sikerült jobban, igaz a montenegróiak a félidő végre ledolgozták egy gólra hátrányukat. A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol a szerbek, hol pedig Montenegró vezetett. A végjátékra sem lehetett panasz nem sok választotta el Filipovicsékat, hogy az utolsó másodpercekben kiegyenlítsenek. Végül egy góllal nyertek a montenegróiak, így megismétlődik az idei olimpiai döntő összecsapűsa, Montenegro Norvégiával mérkőzik a fináléban, a magyarok pedig a szerbekkel küzdenek a bronzéremért.

Női Eb, elődöntők:
NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 30-19 (16-11), Belgrád, játékvezetők: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
NORVÉGIA: Lunde-Haraldsen, Solberg (kapusok), Alstad 3, Björndalen, Breivang 3, Edin 6, Frafjord 1, Gosse, Herrem 7, Jakobsen, Löke 2, Lunde-Borgersen 1, Naess, Oftedal, Riegelhuth Koren 6, Sulland 1
MAGYARORSZÁG: Herr, Kiss (kapusok), Bódi, Bulath 2, Görbicz 6 (2), Klivinyi, Kovacsics, Kovacsicz, Rédei-Soós, Szamoránsky 2, Szekeres, Szucsánszki 2, Tomori 3, Triscsuk, Vérten 4, Vincze
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 3/2.

SZERBIA - MONTENEGRÓ 26-27 (14-13), Belgrád, játékvezetők: Stolarovs, Licis (lettek)
SZERBIA: Risovics, Tomasevics (kapusok), Damnjanovics 4, Dmitrovics 1, Erics 1, Filipovics 7, Krpez, Lekics 5, Liscsevics, Milosevics 3, Nisavics, Ognjenovics 2 (1), Pop-Lazics, Popovics, Rajovics 3, Sztoiljkovics
MONTENEGRÓ: Barjaktarovics, M. Vukcsevics (kapusok), A. Bulatovics 2, K. Bulatovics 6, Dokics 1, Jovanovics 1, Klikovac, Knezevics 8, Lazovics, Mehmedovics, Miljanics 2, Nikcsevics, Pavicsevics 2, Radicsevics 5, Toskovics, S. Vukcsevics
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 0/1

Dánia az ötödik

A fiatal játékosokból álló dán válogatott, amely Jan Pytlick szövetségi kapitány szerint a jövő csapata lehet, lendületesebb játékkal és talán éppen a fiatalságból, és a kevesebb jó eredményből adódó nyerni akarással lépett pályára a szebb időket látott Oroszország ellen. Ennek ellenére az oroszok négygólos előnyre tettek szert, amit a félidő végére ledolgozott Dánia és a második játékrész közepén meg is lépett ellenfelétől. A végjátékra már csak az maradt a kérdés, hogy mennyi lesz a két csapat között a különbség.

Női Eb, 5. helyért:
DÁNIA-OROSZORSZÁG 32-30 (15-15), Belgrád, játékvezetők: Maric, Masic (szerbek)
DÁNIA: Greve, Toft (kapusok), Augustesen, Bille 3, Burgaard 8, Bloch-Sörensen, Gravholt 2, Grigel, Jörgensen 3 (3), Kristiansen 3, Lyksborg, Larsen, Moller 5, Nörgaard 8 (6), Pedersen, Thorsgaard
OROSZORSZÁG: Basarab, Szidorova (kapusok), Andrjusina 1, Avdekova, Csernoivanyenko 3, Ilina 2 (1), Jarcseva, Kmirova 3, Kuznyecova 5, Makejeva 3, Milova, Posztnova 4, Punko 1, Szen 6 (5), Sztyepanova, Zsilinszkajte 2
Kiállítások: 10, ill. 3 perc Hétméteresek: 9/10, ill. 6/8