Megkezdődött a Mezeifutó Magyar Liga

2013. 10. 28.

Ha Sötétvölgy, akkor káprázatos őszi időjárás (amely már-már nyári volt), változatos pályavezetés és idén nagyon nehéz pálya – mondhatták a szombati mezei versenyen indult atléták.

A terep legkönnyebbnek számító részei az erdészet munkagépeinek köszönhetően iszonyatosan nehézzé váltak és ehhez jöttek még a tisztáson a szalmabála- és farönk akadályok.

„- Le a kalappal mindenki előtt, aki a Gyermek tábor körül teljesítette a korosztálya számára kiírt penzumot” – mondta Scherer Tamás, a verseny rendezője.

A gyönyörű tolnai környezetben, a verseny keretében vette kezdetét a Mezeifutó Magyar Liga is.

„- Nagyon jó volt Sötétvölgyben látni a magyar felnőtt junior és ifi, élmezőnyt. A négy kategóriában kiírt verseny első állomása mindkét nemben nagyszerű versenyeket hozott. A tempó a hétköznapi futók szemével erős volt és színvonalas párharcok tették izgalmassá a versenyeket” – folytatta beszámolóját a szakember.

A férfiaknál a győztes Bene Barna és a második Matkó Csaba hét és fél kilométerig együtt futott, bronzérmes helyen Dani Áron teljesítette a 8000 métert. A nőknél Erdélyi Zsófiát Czebei Réka követte sokáig, harmadikként az idei maraton bajnok Juhász-Staicu Simona ért a 6000 méter céljába.

Az ifi lányok 4000 méteres versenyét Ladányi Fruzsina nyerte, a junioroknál ugyanezen a távon Balogh Adrienn győzött nagy hajrával. Az ifi és junior fiúknak 6000 m, vagyis három kör volt a táv: a 97-eseknél Zarnóczai Zalán ért elsőként célba, a 95-96-osoknál Kovács Benjámin nagy fölénnyel diadalmaskodott.

A serdülők ligájában kettős békéscsabai győzelem született: lányoknál Pavuk Tíra nagy futással nyert a fehérvári lányok előtt és gyűjtötte be a győztesnek járó kilenc pontot. A fiúknál Kiss Lajos egy kisebb pálya tévesztés ellenére legyőzte a végén nagyot küzdő Pap Endrét.

„- Úgy érzem, a Szekszárdi AK SE és a Sportélmény Alapítvány ismét sikeres rendezvényt bonyolított le. Köszönjük a segítőknek és köszönjük mindenkinek, aki eljött!”- fejezte be tájékoztatóját Scherer Tamás.

(Forrás: masz.hu/ scht Fotók: Morvai György)