Megnyerte a BL-t a Győr

2013. 05. 12.

A női kézilabda Bajnokok Ligája visszavágóján 23-22-re nyert a Győr, így kettős győzelemmel szerezte meg a kupát.

A honfitársai ellen remeklő Katrine Lunde védései kezdettől demoralizálták az ellenfelet, és a 6. percben már 4-1 volt az állás a Győr javára, így hamar meg lehetett nyugodni. Ráadásul az ETO másik norvégja, a sorozatban harmadik BL-fináléján szereplő beállós Heidi Löke is többször megoldhatatlan feladat elé állította a mostani meccs után visszavonuló 38 esztendős Cecilie Legangert.
Karoline Breivang kiállítása alatt azonban ziccereket rontott a házigazda, így nem nőtt a különbség, ugyanakkor a hangulat a lelátón változatlanul fantasztikus volt.

A 11. percben 6-2-nél, összesítésben hétgólos hátrányban időt kért a Larvik, ám ennek eleinte nem volt foganatja (16. perc: 9-2). Aztán Nora Mörk és Anja Edin révén javult a vendégek játéka, amitől apadt a különbség (26. perc: 11-8), és a szünetre 13-8-cal vonultak el a felek.

Görbicz Anita büntetőt rontott a fordulást követően, de ezúttal ez is belefért, mert közben remek passzokkal szolgálta ki Lökét. A 39. percben 17-10-nél időt kért a Larvik, ám ekkor összesítésben már tízgólos volt a hátránya.

A vendégek minden mindegy alapon gyorsították a támadásaikat, és negyedórával a vége előtt feljöttek 19-15-re. Ezt érzékelve Ambros Martín, az ETO trénere rendezni próbálta a sorokat.

Linn-Kristin Riegelhuth góljaival még közelebb férkőzött a Larvik, és ekkor csaknem ötezer torokból szólt a „Hajrá, ETO!”.
Az 50. percben, 19-17-nél Görbicz csípősérülést szenvedett, le kellett támogatni a pályáról, és csak a záró öt percre tért vissza. Ebből erőt merítettek a társak, és kihasználták az irányító elleni szabálytalanságért megítélt emberelőnyt.

A hajrában minden erejét mozgósította az időt is kérő vendég együttes, ám akkor is megmaradtak a mosolyok az arcokon, amikor az 59. percben 22-22 lett az állás. A végén még Görbicz értékesített egy büntetőt, így a hazai győzelem is meglett.

A Győr a harmadik magyar női csapat a Vasas (1982) és a Dunaferr (1999) után, amely az élen végzett a legrangosabb európai kupasorozatban.

Az ETO-nak ez volt a nyolcadik fináléja az európai porondon, az előző hetet (BL: 2009, 2012 - EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) elveszítette.

A BL gólkirálynője a középdöntőig jutott FTC-Rail Cargo Hungariát erősítő Tomori Zsuzsanna lett 95 találattal.

NŐI KÉZILABDA

BAJNOKOK LIGÁJA, DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–LARVIK HK (norvég) 23–22 (13–8), Veszprém, 5000 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
GYŐRI ETO: LUNDE – RADICSEVICS 5, LEKICS 3, GÖRBICZ 4 (3), LÖKE 5, AMORIM 2, KOVACSICS 2 (1). Csere: Herr O. (kapus), Tervel, Szepesi 2, Rédei-Soós, Orbán
LARVIK: LEGANGER – RIEGELHUTH-KOREN 4, Sulland, Breivang, Blanco 2, Hammerseng 4,T. Mörk 3. Csere: LARSEN 2, N. MÖRK 5 (4), Edin 2, Wibe
Kiállítások: –, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Bajnokok Ligája-győztes: a Győri ETO, kettős győzelemmel (47–43-mal)

Az ETO ebben az idényben kiemelkedett a nemzetközi mezőnyből, 16 mérkőzéséből 15-öt megnyert, javarészt meggyőző fölénnyel.

A díjátadót követően az immár Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának játékosai tortával köszöntötték Görbicz Anitát, aki két nap múlva ünnepli 30. születésnapját.

„Ennél szebb ajándékot nem is kívánhattam volna. Vágytunk erre a sikerre, és külön köszönet a szurkolóinknak, akik például a Valcea elleni itteni visszavágón segítettek minket a továbbjutásban!” - mondta az ünnepelt.

Heidi Löke: „Úgy gondolom, mi vagyunk a legjobbak, hiszen 16 meccsből 15-öt megnyertünk! Fantasztikus ilyen közönség előtt nyerni!”

Eduarda Amorim: „Már régóta közel vagyunk a sikerhez, de végre meg tudtuk nyerni a BL-t!”

Katrine Lunde: „Nagyszerű csapat, nagyszerű közönség, nagyszerű klub. Nem lehetett más a vége, csak ETO-győzelem. Örülök, hogy hozzá tudtam járulni a sikerhez.”

Rédei-Soós Viktória: „Nagyszerű idényünk volt, de kétségtelen, hogy ennek csúcsa a BL-diadal! Az egész szezonban hihetetlenül egységesek voltunk, és ez repített minket!”

Kelecsényi Ernő klubelnök: „A csapategység, a pofizmus hozta meg a régen várt diadalt. Remélem, hosszú éveken át tudunk hasonló örömöt szerezni a szurkolóinknak, a városnak, a támogatóinknak.”

Ambros Martin vezetőedző, aki korábban játékosként is volt BL-győztes:
„Éreztem a csapatban az erőt, az elszántságot, és azt is éreztem, hogy nem lesz görcsös a játékunk. A mostani mérkőzésen is voltak kisebb hullámvölgyek, de mindig voltak, akik lendítettek a többiek teljesítményén. Nagyszerű érzés BL-győztesnek lenni, és köszönöm a bizalmat, hogy ennek a csapatnak lehetek az edzője.”

Karl Erik Böhn, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, a csapatot a tavalyi BL-döntőben irányító szakember is üzent korábbi csapatának.
„Gratulálok!” – írta természetesen magyarul az sms-ben a játékosoknak a nemzeti csapat norvég kapitánya, aki hosszú időn át irányította korábban a Larvikot is.

Több ezren fogadták a győztes csapatot Győrben

Csaknem ötezer szurkoló köszöntötte Győrben a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatát.
A játékosok a főtámogató révén nyitott tetejű autókkal érkeztek a városháza előtt felállított színpadhoz, az elsőben Ambros Martin vezetőedző mellett Görbicz Anita csapatkapitány és Kelecsényi Ernő klubelnök utazott a trófeával.

A kézilabdázókat egyesével szólították az emelvényre, ahol Borkai Zsolt polgármester, egyúttal a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke köszöntötte őket.

"Régóta várt erre a sikerre a város. Mostanra egységessé formálódott a csapat, amely igazi közösséget alkot. Eddig talán éppen ez hiányzott" - mondta Borkai, aki ezt követően a város nevében ajándékkal és virágcsokorral kedveskedett a játékosoknak.

A csapat megénekeltette a közönséget, amelyet az eleredő eső sem tántorított el, sőt a "Boldog születésnapot" kezdetű köszöntőt is elénekelte Görbicz Anitának, aki két nap múlva tölti be 30. életévét.

(Forrás: MTI, NSO, fotók: Kovács Anikó)