Megvan a győztes! 23 éves szlovák fiú terve kerülhet a YOG érmesek nyakába

2013. 12. 20.

300 leadott pályázat közül egy fiatal szlovák sportrajongó éremtervét választotta a legjobbnak a NOB. A bíráló bizottság szerint a 23 éves fiú terve „modern, friss és dinamikus” ezért nyerhette meg a lehetőséget, hogy az ő érmei kerülhessenek a 2014-es YOG legjobbjai nyakába.

„Tulajdonképpen egy iskolai feladat volt, hogy elinduljunk a versenyen és tervezzünk egy érmet. Rajzoltam egy csomó vázlatot és konzultáltam a tanárommal a választásról. A sportolók pályája ihletett meg, ami számomra az ifjúsági olimpiai játékok alapját jelenti. Ezt tettem bele a koncepciómba, amelyben különböző formákat használtam a dobogón álló győztes sportolók leképezésére. A terv neve is ezt tükrözi: A győztesek nyoma (Track of Winners)- mutatta be Matej Čička győztes koncepcióját.

A bíráló bizottságban olyan prominens személyek kaptak helyet, mint a világhírű tervező Thomas Heatherwick, a 400 méter gátfutásban ifjúsági olimpián aranyérmes francia Aurélie Chaboudez, az olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó kínai Yang Yang, a YOG orosz nagykövete Yelena Isinbaeva, a NOB sportolói bizottságának elnöknője Claudia Bokel és végül, de nem utolsó sorban a NOB olimpiai játékok ügyvezető igazgatója Gilber Felli.

Nem csak a legjobb tervet díjazták, második és harmadik helyezettet is hirdettek a döntés hozók: a második helyen a 29 éves spanyol Hugo Fernández „Hug from Lele”, vagyis

„Ölelés Lelétől” című pályázata, harmadikként pedig a szlovák Szitas Csaba „Stripes of Victory”, vagyis „A győzelem csíkjai” fantázia nevet kapott terve végzett.

Bírói szerepéről Thomas Heatherwick az ikonikussá vált londoni olimpiai üst tervezője mesélt: „Szenzációs volt ennyi izgalmas ötletet látni a világ minden tájáról és érezni, milyen sokat jelent a YOG a fiataloknak.”

Matej Čička koncepciója aranyból, ezüstből és bronzból is elkészül és augusztus 16. és 28. között vihetik majd haza a nanjingi dobogósok. A fiatal tervező nyereménye, hogy ott lehet a játékokon, részt vehet a megnyitó ünnepségen és egy teljes kollekció a tervei alapján készült érmekből.

(Forrás: olympic.org)