Michelisz Norbert harmadik a Salzburgringen

Michelisz Norbert harmadik Moszkvában

2013. 06. 10.

Michelisz Norbert a harmadik lett a túraautó-világbajnokság (WTCC) vasárnapi, oroszországi versenyének első futamán, Moszkvában.

A sorozat honlapja szerint a Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető, 28 esztendős magyar pilóta a második futamban ötödik lett, így összesen 27 pontot gyűjtött a mostani versenyhétvégén, s ezzel összetettben feljött a kilencedikről a hatodik helyre.

Michelisz a szlovákiai (3. hely), a magyarországi (2.) és az ausztriai (3.) verseny után sorozatban negyedszer végzett dobogós pozícióban.

"Szerencsére az első futamon nagyon jól elkaptam a rajtot és meg tudtam szerezni a dobogót érő helyezést, az autó pedig elég jó volt ahhoz, hogy fel is tudjam tartani a hátulról jövő támadásokat, így nagyon boldog vagyok” - nyilatkozta az MTI-nek a versenyző, aki hozzátette, hogy a második futamban a rajt utáni tülekedésben két ütést is kapott az autója.

A vb-pontverseny állása 12 verseny után (még 12 van hátra):
1. Yvan Muller (francia, Chevrolet Cruze) 246 pont, 2. Gabriele Tarquini (olasz, Honda Civic) 133, 3. Michel Nykjaer (dán, Chevrolet Cruza) 127, ...6. Michelisz Norbert (Honda Civic) 90

A túraautó-világbajnokság következő versenyhétvégéjét, a 13-14. fordulót Portugáliában rendezik június 29-30-án.