Michelisz Norbert második a mogyoródi időmérőn

2013. 05. 05.

Michelisz Norbert a második helyen zárta a túraautó-világbajnokság Hungaroringen zajló fordulójának időmérőjét, így a vasárnapi első futamon ebből a pozícióból vág majd neki a 12 körös versenynek.

A Zengő Motorsport 28 esztendős pilótája a kvalifikáció első részében a negyedik legjobb időt autózta Hondájával, majd a leggyorsabb 12 versenyzőt felvonultató második szakaszban csak a háromszoros vb-győztes, a pontversenyben élen álló francia Yvan Muller (Chevrolet) ért körbe nála gyorsabban a mogyoródi aszfaltcsíkon.

"Nagyon örülök a második rajtkockának, mert így megvan az esélyem arra, hogy dobogós helyezésért harcoljak vasárnap" - nyilatkozta az időmérő után Michelisz, aki hozzátette, majdnem tökéletes kört sikerült teljesítenie, s kiemelte, ez az eddigi legjobb kvalifikációs eredménye az idei szezonban.

"Amiatt különösen boldog vagyok, hogy a Hondával versenyzők közül ma én voltam a leggyorsabb. Mindenképpen szeretnék valamit visszaadni azoknak a szurkolóknak, akik miattam kilátogatnak a Hungaroringre" - zárta értékelését a tavaly Mogyoródon futamot, összetettben pedig privát (nem gyári) vb-címet nyert magyar pilóta.

A WTCC szabályai értelmében a vasárnapi második versenyen az időmérő első 10 helyezettje fordított sorrendben áll fel a rajtrácsra, így Michelisz a délutáni futamot a kilencedik helyről kezdheti majd meg.

Az első verseny vasárnap 12.35 órakor, a második pedig 14.50-kor rajtol majd el. A futamokat a Duna élőben közvetíti.

Ugyancsak szombaton a WTCC betétfutamaként rendezett AutoGP időmérő edzésén Kiss Pál Tamás a második helyen végzett, így az első sorból vághat neki a vasárnap 9.35-kor kezdődő, 19 körös viadalnak.