Mindig annyival nyerünk, amennyivel kell

2013. 07. 16.

A női csapat után a magyar férfi egyetemi vízilabda válogatott is döntős az Universiadén, Kazanyban.

Mind a nőknél, mind a férfiaknál a házigazdákat kell legyőzni az aranyéremért a fináléban.

Már az első percben vezetett Vincze Balázs válogatottja, a szegedi Juhász Zsolt góljával. Majd az olaszok Gitto és Damonte találatával gyorsan fordítottak. Kovács Gábor bombagól. 2-2. Közben csere a magyaroknál, beállt Korényi, Szentesi, Tóth és Erdélyi. Az Egyesült Államokban tanuló Erdélyi Balázs góljával 3-2. Az Eger kapusa Bisztritsányi Dávid folyamatosan hárította a támadásokat. 1 gólos előny.

A 2. negyedben Szécsi Dávid is beállt. Somogyi Balázs (Szegedi Tudományegyetem) első lövése kipattant, de újra elé került a labda. Ez már bent van. 4-2. Somogyi ismét, ezzel 3 gólos a magyar előny. Damonte büntetőből és Juhász Zsolt is eredményes, utóbbi fél perccel a 2. negyed vége előtt.

A 6-3-as szünet után 1-1 gól Damontétől és Binitől valamint Juhásztól és kettő Somogyitól. Ezt a negyedet is megnyertük.

A zárószakaszban Di Fulvio, Gitto, Marziali és ismét Luca Damonte volt eredményes, míg a magyar csapatból Szécsi és Erdélyi. 1:50-el a vége előtt 2 gólos magyar előny. Meg is maradt a végéig. Bisztritsányi 60.9 %-os hatékonysággal védett.

A magyarok a csoportban a 2. helyen végeztek, 4 győzelem és 1 vereség (Oroszország) után.
A negyeddöntőben az amerikaiakat búcsúztattuk. Az olaszok szintén 4 győzelmet és 1 versegét (Montenegró) gyűjtöttek be a csoportküzdelmek során, de az elsők lettek. A negyeddöntőben az ausztrálokat ejtették ki.

Vincze Balázs szövetségi kapitány, BL-győztes, Európa-bajnok vízilabdázó:
„Nagyon örülök a győzelemnek. Taktikusan játszott a csapat, bár az utolsó negyedről ez nem mondható el. Az első 3 negyed jó játéka alapján saját magunknak tettük lehetővé, hogy kiengedjünk egy kicsit. Meg akarjuk nyerni a tornát. Még mindig vannak tartalékaink.”

Vári Attila csapatvezető, olimpiai bajnok vízilabdázó:
„Rögzítettem a mérkőzést. Videózás közben szakmai és szurkoló szemmel néztem az elődöntőt. Jó érzés volt, hogy ilyen taktikus, fegyelmezett csapatot láttam. Büszke vagyok a fiúkra és a lányokra.”

Becsey Péter edző:
„Vári Attila első alkalommal csapatvezető egy világversenyen és rögtön mindkét válogatottja döntős. Tulajdonképpen azért jöttünk, hogy döntőt játszhassunk, erre készültünk Vincze Balázzsal az elmúlt másfél hónapban. Remélem, a magyar vízilabda hagyományaihoz méltó módon szerepelünk majd a fináléban.”

Korényi Balázs (OSC), a Semmelweis Egyetem hallgatója: „Igazi csapatként játszottunk az olaszok ellen.”

Szentesi Ádám (OSC), a Semmelweis Egyetem hallgatója: „Mindig annyival nyerünk, amennyivel kell.”

Elődöntő: Magyarország-Olaszország 11-9 (3-2, 3-1, 3-2, 2-4)
Magyar gólszerzők: Somogyi (4), Juhász (3), Erdélyi (2), Kovács, Szécsi
A másik ágon Szerbia-Oroszország 11-12 (5-3, 1-6, 2-2, 3-1)

Magyarország ellenfele a július 17-i döntőben a felnőtt Világliga csapatukkal felálló Oroszország (magyar idő szerint 11:00).

Lám Bálint bronzérmes
A kötöttfogású egyetemi birkózók is bemutatkoztak Kazanyban. Három magyar birkózó volt érdekelt a kötöttfogás hétfői napján. Lám Bálint menetelt a legtovább, egészen a 3-dik helyig.

Takács Ferenc tanítványa, a BVSC birkózója, Lám Bálint 120 kilóban először a litván Grigeliszt (4-0), majd az azeri Abdulajevet (3-0) verte meg, de az elődöntőben az iráni Aliakbaritól vereséget szenvedett. A bronzmérkőzésen az Óbudai Egyetem hallgatója, a junior vb-n első Lám az amerikai Tyrell Fortune-t győzte le 3-1-re. Ez a Magyar Egyetemi Csapat 9. bronzérme és 13. érme Kazanyban.

Magyar vonatkkozású eredmények:

84 kg:
Antunovics László-Toom (észt) 3-1, Antunovics László-Manukijan (örmény) 1-3
A vigaszágon Antunovics simán győzött a német Kurz ellen, majd kikapott a kazah Turszinovtól.

66 kg:
Jager Krisztián- Matiasz (görög) 4-1, Jager Krisztián-Otoizumi (japán) 0-5

Szabó Petra lett a legeredményesebb nő

Kajak-kenuban a 200 méteres döntőket rendezték a délelőtt folyamán, Kazanyban, a felsőoktatási hallgatók olimpiáján. A házigazda oroszok ebbe a számba is olimpiai bajnokokat, ötkarikás érmeseket neveztek.
Nem termett érem 200 és 500 méteren kajakosainknak és kenusainknak számára, ám a pontszámítás alapján az öt versenyszámban induló Szabó Petra lett a viadal legeredményesebb női versenyzője.
És hogy milyen eredmények születtek hétfőn?

A sprintszámban női K-1 200 méteren Szabó Petra a hatodik, míg C-1-ben Baller Tamás a nyolcadik lett. K-2 200 méteren a Szilvásy Nóra, Szabó Petra kettős a hatodik, míg férfi kajakban Fülöp Ákos és Kerek László a nyolcadik helyen zárt. Csapathajóinknál női és férfi kajaknégyesünk is egyaránt a hatodik lett.

Az 500 méteres számokban K-1-ben Kiszli Vanda a nyolcadik, Varga Buda a kilencedik helyen zárt, párosban Szilvásyék a negyedik, a Kovács László, Schenk Áron kettős a hatodik helyet szerezte meg, míg férfi négyesünk az ötödik, női kvartettünk a hatodikként fejezte be a küzdelmeket.

A kajak-kenu döntők 500 méteres döntőiben:

Női K-1, Kiszki Vanda 8. (időeredmény: 2:05.251)
Férfi K-1, Varga Buda 9. (1:55.517)
Női K-2, Szilvásy-Szabó 4. (1:49.339)
Férfi K-2, Kovács-Schenk 6. (1:38.363)
Női K-4, Kiszli-Szilvásy-Szabó-Csernák 6. (1:44.655)
Férfi K-4, Gacsal-Varga-Csontos-Fodroczi 5. (1:27.527)

7. helyen végzett Magyarország kosárlabdában
Női kosárlabdában, 16 nemzet közül, Magyarország a hetedik helyen zárta a világ második legnagyobb multisport eseményét, az Universiadét, miután 5 ponttal legyőzte Kanadát. Gáll Tamás egyetemi csapata akkor vívta ki a mezőny elismerését, amikor a sorsdöntő csoportmérkőzésen legyőzte az esélyesebbnek tartott Kínát és ezzel továbbjutott. A Kanada elleni utolsó helyosztó meccsen ismét a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, Tijana Krivacevic bizonyult csapat legjobbjának. Krivacevvic mellett jó teljesítményt nyújtott Bálint Réka és Őri Györgyi is. A magyar egyetemi csapat három negyeden át uralta a Kanada elleni meccset.

Magyarország-Kanada 60-55 (10-17, 19-16, 15-8, 16-14)

(Forrás: Török Olivér/MEFS)