Mindkét evezős egység lemarad az A-döntőről

2016. 08. 09.

A riói olimpia regattájának keddi programjában mindkét egységünk érdekelt volt. Teljesítményük alapján a kormányos nélküli kettesek versenyében induló Simon Béla és Juhász Adrián a B-döntőben, az egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz pedig az alsóági középfutamban folytathatja a küzdelmeket a Rodrigo de Freitas Lagúnában. Mindkét magyar egység lemarad az A-döntőről.

A szolnoki Európa-bajnok Simon Béla, Juhász Adrián kettes a negyedik helyen végzett középfutamában, így a folytatásban a B-döntőben, a 7-12. helyért versenyezhet csütörtökön. A magyarok a címvédő és világbajnok új-zélandi Eric Murray, Hamish Bond duóval, valamint egy-egy szerb, cseh, dél-afrikai és brit kettőssel kerültek egy futamba, ahol az első három hely ért finálét. Simonék szokásukhoz híven óvatosan kezdtek, egészen a hajráig az utolsó helyen lapátoltak. Ugyan az utolsó métereken remek finisükkel megelőzték a szerbeket és a cseheket, az élen haladó új-zélandi, dél-afrikai, brit triótól nagyon messze voltak, így nem jutottak be a döntőbe.

„Nincs miért szégyenkeznünk, nagyon erős csapatokkal kellett megküzdenünk, az első három között végzettek gyakorlatilag a világbajnoki dobogósok voltak" - mondta az M4 Sportnak Juhász Adrián. „Erős tolószeles volt a pálya, így életünk egyik legjobb idejét eveztük. Igyekszünk jól felkészülni a B-döntőre, kipihenni magunkat addig, bár az is kemény verseny lesz."

Az egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz negyedik lett a negyeddöntőben, nem jutott be a legjobb 12 közé, a folytatásban a 13-24. helyért lehet még versenyben, szerdán. A Budapest Evezős Egyesület ötkarikás újonc versenyzője paraguayi, algériai, belga, mexikói és egyiptomi riválissal került össze a legjobb 24 között, s közülük hármat kellett volna megelőznie ahhoz, hogy a 12 között folytathassa. Pétervári-Molnár gyakorlatilag végig a negyedik helyen haladt, s a végén hiába hajrázott nagyot, a belga, egyiptomi, mexikói trió annyira elhúzott tőle az első 1500 méteren, hogy nem volt esélye beérni az élbolyt. A magyar evezős a legjobb esetben a 13. helyen zárhatja az olimpiát.

(MOB-MTI, fotó: MTI/Kovács Tamás)