Mindkét vízilabda csapatunk nyert az Universiade 6. versenynapján

2015. 07. 09.

A 26. Universiade 6. versenynapján több atlétánk is sikerrel vette az akadályokat.
A vízilabda csapataink győzelemmel hagyták el a medencét. Vívásban a férfi párbajtőr válogatott a negyedik helyet szerezte meg.

Atlétika:

A férfi 400 m síkfutásban 9 előfutamot rendeztek, Kovács Zoltán 47.59 mp-vel, idei legjobbjával jutott tovább a csütörtöki középdöntőbe.

A női távolugrás selejtezőben Schmelcz Vivien Fanni 606 cm-t ugorva került be a csütörtöki döntőbe.

A férfi 400 gát előfutamban Koroknai Tibor a harmadik helyet szerezte meg (51.42) és bejutott az elődöntőbe.

Sportlövészet:

10 m légpisztoly,Babicz Sára nem jutott a döntőbe.

Babicz: sajnos fegyverhibám volt a 39., 40. lövésnél, elengedtem lefelé a fegyvert és elsült.

Babicz eredménye, 92, 95, 96 és 92, azaz összesen 375 kör és 380-al döntős lehetett volna.

Vívás:

Női tőr csapat, Japán-Magyarország (Lupkovics, Oravecz, Bossányi-Jung) 45-34, végig a japánok vezettek.

Férfi párbajtőr csapat, Magyarország (Hanczvikkel, Peterdi, Berta, File) - Kína 45-22

A férfi párbajtőr csapat ez után a lengyelekkel találkozott és 45-41-re nyert. A magyar négyesből File nem vívott.

Az elődöntőben az ukránokkal mérkőztünk, úgy, hogy magyar vezetés után 23-23-ra alakult az állás. Egy tusra vívott egymással Peterdi András és Yan Sych. A győztes találatot az ukrán vitte be, így a magyar csapat a bronzéremért az olaszokkal mérkőzhetett.

Az ellenfél szinte végig vezetett, pedig a csapatunkban csere is történt Hanczvikkel, File mellett Peterdi vívott, de őt az utolsó asszója előtt Berta Dániel, az egyéni bronzérmes váltotta. Hiába, Berta sem tett csodát, 37-28 vezetett az ellenfél, amikor Hanczvikkel állt fel az utolsó mérkőzéshez Baroglio ellen. Hanczvikkel közel állt hozzá, hogy megfordítsa a mérkőzést. Csak úgy szórta a találatokat, minden mindegy alapon vívott. 16-8-ra lépte le ellenfelét, 44-44-re felhozta az összecsapást. Az utolsó találat azonban nála ült és ezzel a férfi párbajtőrcsapat a negyedik helyen végzett.

Műugrás, 3 m

Gondos Flóra a 8. helyet szerezte meg 251.45 ponttal. Gondos nagyon örült az eredményének, hiszen a terv az volt, hogy bekerül a nyolc közé. Még előrébb is végezhetett volna eggyel, de az egyik ugrása végét nem csinálta meg.

Haász Katalin csapatvezető: Még bizonytalan, hogy el tudunk-e indulni holnap a 3 méteres szinkronúszásban. Kormos Villő ugyanis napok óta nem edzhetett a fülgyulladása miatt. Most vettünk neki füldugót, s meglátjuk, hogy az segít-e rajta. Kevés gyakorlással nem lehet tudni mire mehet.

Vízilabda:

Női, Magyarország – Franciaország 11-5 (1-1, 3-1, 5-2, 2-1)

A magyar gólszerzők: Polák 4, Ziegler 3, Gémes 2, Kövesdi és Takács 1-1

Tóth László a válogatott vezető edzője: Végre jól játszottunk, bár hozzá kell tenni, hogy az ellenfelünk elég fáradtnak látszott már a torna ezen részére. Igaz az első negyedben nem ezt mutatták, 1-1 volt az állás. A mieink nagyon akarták a győzelmet és ez be is következett, köszönhetően annak, hogy Horváth Anna 70 százalékosan védett a kapuban, a blokkolásokkal most nem volt baj, a támadójátékról meg csak annyit, hogy öt játékosunk is feliratkozott a góllövő listára. A hibátlan összpontosítás jellemezte végre a lányokat, akik nagyon akarták a továbbjutást. 3 vereség, 1 győzelemmel a 8 közé kerültünk és a következő ellenfelünk Kanada lesz a négy közé jutásért.

Férfi, Magyarország – Brazília 13-3 (4-0, 3-1, 2-1, 4-1)

A magyar gólszerzők: Kovács 4, Sedlmayer, Zalánki, Illés 2-2, Szentesi, Lőrincz, Bátori 1-1

A mérkőzésen a legtöbb gólt szerző (a tornán eddig 10 gólt dobott) Kovács Gábor (a képen hatos számmal): Könnyed edzőmérkőzés volt a brazilok elleni. Most már csak Korea van hátra és utána a legjobb négyben kiesésre játszunk, addigra kell elérnünk a csúcsformánkat. Még nem tartunk ott, de nagyon szépen alakulnak a dolgok meccsről-meccsre. Mindnyájan azért jöttünk, hogy aranyéremmel távozzunk és megvédjük a válogatott kazanyi elsőségét.

(Dobor Dezső/MEFS, Fotók: Marjai Péter)