Mintegy kétezer embert mozgattak meg Keszthelyen

2014. 06. 10.

1560 nevezővel, több mint 1400 versenyzővel, továbbá mintegy félezer gyermekkel nevezési és részvételi csúcsot döntött a kétnapos pünkösdi VII. Intersport Keszthelyi Kilométerek futófesztivál. A háromszoros olimpikon Kálovics Anikó félmaratonon első lett.

A szabadidősport-esemény rangját az is mutatja, hogy korábban a MOB már többször anyagilag is támogatta.

Az idei maratont 164 futó közül Berecz Lajos (02:36:10) és Földingné Nagy Judit (03:15:14) nyerte. Félmaratonon 805 résztvevő között Kovács Tamás (01:08:30) és Kálovics Anikó (01:23:53) volt a leggyorsabb, a handbike-os versenyzők között a hosszabb táv Horváth József (03:05:14), a rövidebb Sasvári Gyula (01:27:57) diadalát hozta.

A 128 résztvevős maraton négyfős csapatváltót a KKM TEAM (02:47:35), a 320 versenyzős félmaraton páros váltót a Macisták duója (01:15:08) nyerte.

Az utánpótláskorúak 18 futamában mintegy félezer gyermek állt rajthoz.

„A 35 fokos hőség ellenére is összesen 1419-en rajtoltak a maratonon és a félmaratonon, ami csúcsot jelent. Az új elgondolású zónás rajt tökéletes megoldás volt a nagyszámú versenyző rajtoltatására, a megnövelt Fő téri versenyközpont pedig tökéletes és elegáns helyszínt jelentett, itt térítésmentes egészségügyi szűrést is biztosítottunk az érdeklődőknek. Ennek az évnek a témája a szervezői munka bemutatása volt. Munkatársaim igazán rászolgáltak erre a kitüntető figyelemre, a hetedik versenyünkön csillagos ötösre vizsgáztak mindannyian” – tájékoztatott Bedő Beáta főszervező.

Az Intersport Keszthelyi Kilométerek fővédnöke idén is Szekeres Pál, többszörös paralimpiai bajnok vívó, sportért felelős helyettes államtitkár volt, aki a díjátadásban is aktívan részt vett.